Středa 8. července 2020svátek má Nora 18 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Exotické Bali. Spojení s přírodou i luxusní hotely

Relaxace je možné si užívat jak u společného bazénu, tak přímo před vilou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Relaxace je možné si užívat jak u společného bazénu, tak přímo před vilou | foto: Archiv hotelu

Symbolem společenského života na ostrově Bali, kde najdete valnou většinu místních módních butiků, barů či kosmopolitních restaurací pro náročné klienty, je oblast Seminyak. Právě zde, dvacet pět minut jízdy od místního letiště, se nachází také hotel The Elysian.

Byť se nachází v moderním středobodu tropického ostrova, celý jeho koncept staví na odpoutání se od každodenní reality a kombinaci luxusních služeb s tradiční místní architekturou.

Ve spojení s přírodou

Pokud se zde rozhodnete ubytovat, bude vaše peněženka lehčí o 385–700 USD za noc. Vybrat si můžete z dvaceti šesti vilek s jednou ložnicí, jedné vilky se dvěma ložnicemi a tří se třemi ložnicemi.

ČTĚTE TAKÉ:

Jakmile v soukromí složíte svá zavazadla, můžete celý bungalov pohledově zvětšit tím, že otevřete mohutná okna a dveře v dřevěných rámech, vyhrnete rolety a bez zdolání jediného schodu vejdete do okolní džungle. Zelená barva místní flóry je až oslepující a v kombinaci s horkým indonéským vzduchem nelze než zapomenout na všední starosti a splynout s přírodou nebo přírodními materiály v útrobách vašeho hostovského domku. V jednotlivých pokojích se architekti zaměřili na použití místních materiálů, jako je vulkanický kámen, teakové dřevo a břidlice, jež odkazují přímo na místní historii.

Zároveň byly tyto suroviny vybrány proto, že dobře stárnou a zub času je nahlodává velmi milosrdně. Navíc, až bude hotelu o několik let více (své první hosty přivítal na podzim roku 2005), celý komplex dokonale splyne s přírodou, nebude vizuálně nijak vyčnívat a více a více bude připomínat domorodou zástavbu, jako by zde stál od nepaměti.

O samotě nebo ve společnosti

Centrum hotelové vesničky tvoří hlavní budova se všemi veřejnými prostorami. Najdete tam restauraci, posilovnu, spa, knihovnu a recepci, připomínající otevřený pavilon s četnými lounge zónami, ostrůvky s vysokorychlostním internetem a obchůdkem se suvenýry.

Přes relaxační část projdete na sluneční terasu s výhledem na hotelový bazén a několik kilometrů vzdálený balijský klášter. V přibližně kruhových formacích jsou kolem hlavní budovy rozesety jednotlivé vilky – každá s vlastní prostornou terasou, zahradou a bazénem. Každý z domků navíc poskytuje naprosté soukromí, takže pokud nechcete, své sousedy nezahlédnete. Rozestupy mezi jednotkami jsou vskutku dostačující a vegetace je opravdu bujná. Tam, kde by hrozil kontakt, jsou pro jistotu rozesety přepážky porostlé zelení.

Restaurace, bar a kavárna v jednom nese název Rush Bamboo a je situována u hlavního bazénu. Nabízí, jak jinak, nejčerstvější možné suroviny buď pěstované přímo na zdejších organických farmách, anebo importované malými letadly. Zmenu jsou nejoblíbenější grilované plody moře, pestrobarevné saláty s jedlými květinami a lehké ovocné dezerty. Pokud se rozhodnete pojíst v zázemí své vily, plný jídelní lístek je vám k dispozici v jakoukoli denní či noční dobu. Místní knihovnu si lze také pronajmout a uspořádat zde večírek až pro dvanáct hostů.

Více informací na www.theelysian.com

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...