1. března 2011 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Filadelfie je nejvíc jedovaté město USA. Má špatný vzduch i vodu

Filadelfie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Filadelfie. | foto: Shutterstock

NEW YORK Filadelfie je nejjedovatějším městem ve Spojených státech pokud jde o kvalitu ovzduší a vody. Vyplývá to z ekologické studie zpracované pro časopis Forbes, která hodnotila 80 amerických velkoměst. Za Filadelfií následují kalifornská města Bakersfield a Fresno.

"Ve Filadelfii není dobrý vzduch, ale v jiných městech je ještě horší," uvedl k výsledkům studie Forbes. "V okolí Filadelfie však je přes 50 skládek nebezpečného odpadu a velmi špatná kvalita vody," doplnil server časopisu.

Kalifornská města se naproti tomu potýkají především se špatnou kvalitou vzduchu. Index znečištění ovzduší, který se měří na stupnici od nuly do 500, v Bakersfieldu víc než čtyřicetkrát za rok překročil hodnotu 100. Ta znamená, že děti a senioři mohou mít závažné dýchací problémy.

Ve Fresnu index znečištění ovzduší hodnotu 100 překročil třicetkrát za rok.

Většina amerických měst se přitom obvykle k této hodnotě nikdy v roce nepřiblíží.

Na čtvrtém místě v žebříčku nejtoxičtějších měst skončil New York, kterému studie vytýká především špatnou kvalitu vody. První pětici uzavírá louisianské město Baton Rouge, jehož hlavním problémem jsou úniky jedovatých látek ze skládek.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz