Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
10. července 2008 14:24 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Francie: Kam na výlet

St. Tropez. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy St. Tropez. | foto: Foto Profimedia.cz

Dovolená ve Francii je plná jedinečných zážitků. Gastronomických, historických i kulturních. Přinášíme vám malou ochutnávku míst, které stojí za to navštívit.

Nice a Antibes.Nice a Antibes

Nice symbolizuje především pobřežní promenáda, kterou lemují luxusní hotely, obchody a galerie. K nejslavnějším patří hotel Negresco, v celém městě ale najdete množství paláců i moderních budov. Pár kilometrů od Nice leží městečko Antibes. Ve zdejším zámku namaloval Pablo Picasso svůj proslulý obraz Koza.

St. Tropez

Četníkovo město je dnes sídlem těch nejbohatších, prohlídka luxusních jacht zakotvených ve zdejším přístavu rozhodně stojí za to. V padesátých letech se tu usadila Brigitte Bardotová, kterou následovala tehdejší filmová pařížská smetánka. Nad městem stojí citadela z 16. století, ke které se můžete projít uličkami lemovanými kavárnami a pokochat se výhledem.

CannesCannes.

V Cannes kontrastuje staré s moderním, široké bulváry lemují palmy a květiny. Nejznámějším je promenáda Boulevard de la Croisette. Město, které se proslavilo svým filmovým festivalem, je zároveň charakteristické hernami pro bohatou klientelu. Ve starém městě ve čtvrti Le Suquet dosud naleznete část původního opevnění, zajímavá je i sbírka v Musée de la Castre.

Marseille

Druhé největší město Francie je zároveň jejím nejdůležitějším přístavem. Procházka okolo starého přístavu i prohlídka neobyzantské baziliky Notre-Dame-de-la-Garde jsou hlavními lákadly. Bazilika se tyčí na kopci nad městem ve výšce 148 m a její zvonici zdobí desetitunová socha Panny Marie. Večer ovšem nebudete mít v ulicích města ten nejbezpečnější pocit.

Grasse

Hlavní město parfémů je příjemným únikem z přelidněných pláží a pobřežních bulvárů. Ve strmých a úzkých uličkách naleznete ticho a stín, z okolních kopců sem voní koření a růže a z terasy u místní katedrály je nádherný výhled na pobřeží. Staré rodinné parfumerie umožňují návštěvníkům prohlídku zdarma a největší nadšenci si za 45 eur Avignon.mohou vyrobit vlastní vůni.

Avignon

Papežský palác (Palais des Papes) je dominantou města a upomínkou doby, kdy zde ve 14. století sídlili papežové. Rozloha paláce je 15 tisíc metrů čtverečních a připomíná spíše vojenskou pevnost. Návštěvníci jsou zvědaví i na slavný Avignonský most, který byl zčásti stržen povodněmi v 17. století a nebyl znovu dostavěn. Za vstup na most se platí.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.