13. srpna 2014 6:54 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

SOUTĚŽ: Gorilí hory, velryby. Jak vypadá nejdobrodružnější cesta?

Lodě se speciální licencí se mohou přiblížit k velrybám opravdu velmi blízko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lodě se speciální licencí se mohou přiblížit k velrybám opravdu velmi blízko. | foto: archiv CK Marco Polo

Můžete pozorovat pářící se keporkaky, gorilí rodiny nebo se vydat na vrchol nejvyšší africké hory. Možností, jak prožít nezapomenutelnou dovolenou je mnoho. Server Lidovky. cz spouští soutěž o knihu 100 nejdobrodružnějších dovolených na světě, která vás může inspirovat a provázet na cestách.

Soutěžte se serverem Lidovky.cz o knihu, která obsahuje 100 dobrodružných cest nejrůznějšími dopravními prostředky i pěšky do všech koutů světa a snaží se čtenáře podnítit, aby se vydali do lůna divoké přírody nebo se setkali s lidmi, jejichž zvyky se od těch našich nesmírně liší.

Některé cesty trvají jen několik dní, jiné déle a zavedou zájemce na dramatickou pouť – do amazonského deštného pralesa, na 2500kilometrovou Grand Trunk Road napříč indickým subkontinentem, na vrchol Kilimandžára nebo na antarktický led. 

A jak jednu z pěti knih vyhrát? Stačí odpovědět na soutěžní otázku: Jak se jmenuje park, v němž lze pozorovat gorily horské? Odpovědi posílejte do neděle 17. srpna.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz