21. ledna 2015 6:42 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Gruzie, Ladakh, Tanzanie. Kam vyjet pomáhat?

Při výuce, Ladakh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při výuce, Ladakh | foto: Expediční fond

Ve spolupráci s několika neziskovými organizacemi pořádá letos cestovatelský portál HedvábnáStezka.cz dovrovolnické Help campy plné humanitárních, rozvojových i vědecký aktivit. Organizacím pomáhájí zejména s oslovením spolehlivých a nadšených lidí, kteří rádi pomůžou, kde je potřeba.

Campy se konají na různých místech světa a cílem je nejen pomoci potřebným, ale i poznat sám sebe, zajímavá místa i nové přátele. A kam se můžete jako dobrovolníci podívat?

Učte děti anglicky v Nepálu

Máte chuť pomoci dětem a poznat naší kulturou téměř nedotčené oblasti? Pojeďte učit děti angličtinu do Nepálu! Zapojte se do projektu organizace Namasté Nepál, který umožní nepálským dětem přiblížit se k lepší formě vzdělání a rozšířit si pohled na svět. Vaše působení může být pro život dětí z oblastí s velkou mírou analfabetismu velmi důležité. Více infoRmací najdete v pokynech HELP CAMP NEPÁL 2015.

Podílejte se na škole v Malém Tibetu

Hnutí Brontosaurus pomáhá stavět školu v Malém Tibetu (vesnice Mulbekh) v indickém Ladakhu. Společně s Brontosaury můžete odjet do Himálají pomáhat jako dobrovolník hned v několika funkcích. Může se z vás stát pomocník na stavbě, pedagog nebo třeba odborný stavební asistent. Dveře jsou otevřené vše. Podrobné informace naleznete v pokynech HELP CAMP INDIE - LADAKH 2015.

-

Rozšiřte obzory dětem na indonéském ostrově Lombok

Organizace Kintari Foundation shání učitele angličtiny pro děti v Indonésii. Vydat se sem můžete kdykoliv v průběhu celého následujícího roku. PodmínkOu je velmi dobrá znalost anglického jazyka, zapálení a odhodlání k pobytu v daleké zemi s naprosto jinou kulturou a mentalitou, odvaha, kuráž, dobrá nálada a samostatnost. Podrobné informace naleznete v pokynech HELP CAMP INDONÉSIE 2015.

Za sirotky do Tanzanie

Být dobrovolníkem Bez mámy neznamená jen nebýt fixován na svou mámu a putovat bez ní na opačnou stranu světa. I když i to je potřeba. Znamená to však především, být dobrovolníkem Občanského sdružení Bez mámy, které pomáhá dětem v Tanzanii. Sdružení Bez mámy staví pro děti bez rodičů domov, dává jim šanci na vzdělání a na lepší budoucnost, zprostředkovává sponzoring sirotků rodičům z České a Slovenské republiky, podporuje a opravuje tanzanské školy a snaží se pomáhat i jiným potřebným. Více na HELP CAMP TANZANIE 2015.

Pusťte se do rekonstrukce muzea v Gruzii

Help camp v gruzínském Thušsku se řídí myšlenkou přispět alespoň malým dílem k rekonstrukci některých zajímavých míst a jejich udržitelné přístupnosti pro návštěvníky regionu. Zároveň nabízí možnost poznat tento region mnohem hlouběji než obyčejný turista, vžít se do myšlení i problémů místních lidí a samozřejmě také poznat nové zajímavé lidi. Další informace na HELP CAMP GRUZIE 2015.

Na sušení sena za krajany z Banátu

Český Banát v Rumunsku je místo, kam před 200 lety odešli krajané z Čech za příslibem lepšího živobytí a kde založili několik ryze českých vesnic. Díky své izolovanosti se zde česká komunita udržela až do současnosti a udržela si nejen původní český jazyk ale i ostatní tradice a zvyky, které si přinesli ze své staré vlasti. Tyto věci se však díky vlivům globalizace rychle mění, proto neváhejte a vydejte se sem místním pomáhat co nejdříve. Více na HELP CAMP BANÁT 2015.

Období výstavby v roce 2011 v oblasti přírodního parku Železná vrata.

Pomozte v boji s pytláky české rezervaci na Sumatře

Český projekt Green Life se snaží zachránit velkou část deštného pralesa na Sumatře pronajímáním 31 ha pralesního údolí na hranicích s NP Leuser, mimo jiné zachraňuje zvířata z černých trhů a od začátku roku 2014 má na starosti i protipytlácké hlídky a osvětu v domorodých vesnicích přilehlých k parku. Vy jej můžete podpořit dobrovolnictvím v soukromé rezervaci či účastí na tygřích hlídkách! Další informace najdete na HELP CAMP SUMATRA 2015.

Sadit juku a ananas v amazonské džungli

Čech Yarda Gruss, který již mnoho let žije v Peru, kde provozuje hostel a cestovní kancelář, připravuje v roce 2015 help camp v amazonské džungli u města Iquitos v indiánské vesnici San Pedro na řece Nanay. Yarda s touto vesnicí spolupracuje už několik let a rád by ji pomohl. Můžete se zapojit buď výukou malých indiánků, nebo se sázením juky, ananasu či banánovníku. Více na HELP CAMP PERU 2015.

Prázdniny v solární škole v Zanskaru

Projekt SURYA představuje solární školu, která umožňuje základní vzdělávání a celoroční výuku ve vesnici Kargyak. Ta leží ve výšce 4200 m n. m. v severní části indického Himaláje v pohoří Zanskar, v jedné z posledních částí Indie, kde přežívá původní tibetská kultura. I v této škole se můžete uplatnit jako učitelé angličtiny. Více na HELP CAMP PRO SLUNEČNÍ ŠKOLU 2015.

Pohled na Mount Everest a další vrcholky.

Řemeslníci do školy v Nepálu

Pojďte pomoci se stavbou školy v Nepálu. Hledají se nejen nadšenci, ale i řemeslníci. Třeba právě vy můžete dát vzniknout novému útočišti nepálských dětí. Ideálně se vydejte v březnu či květnu tohoto roku. Více na HELP CAMP DOBROVOLNICTVÍ NA ŠKOLE 2015.

Více informací získáte na cestovatelském portálu HedvábnáStezka.cz.

Katka Smolová, HedvábnáStezka.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ PRACOVNÍK MARKETINGU

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz