Sobota 5. prosince 2020svátek má Jitka 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Gruzie, Ladakh, Tanzanie. Kam vyjet pomáhat?

Při výuce, Ladakh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při výuce, Ladakh | foto: Expediční fond

Ve spolupráci s několika neziskovými organizacemi pořádá letos cestovatelský portál HedvábnáStezka.cz dovrovolnické Help campy plné humanitárních, rozvojových i vědecký aktivit. Organizacím pomáhájí zejména s oslovením spolehlivých a nadšených lidí, kteří rádi pomůžou, kde je potřeba.

Campy se konají na různých místech světa a cílem je nejen pomoci potřebným, ale i poznat sám sebe, zajímavá místa i nové přátele. A kam se můžete jako dobrovolníci podívat?

Učte děti anglicky v Nepálu

Máte chuť pomoci dětem a poznat naší kulturou téměř nedotčené oblasti? Pojeďte učit děti angličtinu do Nepálu! Zapojte se do projektu organizace Namasté Nepál, který umožní nepálským dětem přiblížit se k lepší formě vzdělání a rozšířit si pohled na svět. Vaše působení může být pro život dětí z oblastí s velkou mírou analfabetismu velmi důležité. Více infoRmací najdete v pokynech HELP CAMP NEPÁL 2015.

Podílejte se na škole v Malém Tibetu

Hnutí Brontosaurus pomáhá stavět školu v Malém Tibetu (vesnice Mulbekh) v indickém Ladakhu. Společně s Brontosaury můžete odjet do Himálají pomáhat jako dobrovolník hned v několika funkcích. Může se z vás stát pomocník na stavbě, pedagog nebo třeba odborný stavební asistent. Dveře jsou otevřené vše. Podrobné informace naleznete v pokynech HELP CAMP INDIE - LADAKH 2015.

-

Rozšiřte obzory dětem na indonéském ostrově Lombok

Organizace Kintari Foundation shání učitele angličtiny pro děti v Indonésii. Vydat se sem můžete kdykoliv v průběhu celého následujícího roku. PodmínkOu je velmi dobrá znalost anglického jazyka, zapálení a odhodlání k pobytu v daleké zemi s naprosto jinou kulturou a mentalitou, odvaha, kuráž, dobrá nálada a samostatnost. Podrobné informace naleznete v pokynech HELP CAMP INDONÉSIE 2015.

Za sirotky do Tanzanie

Být dobrovolníkem Bez mámy neznamená jen nebýt fixován na svou mámu a putovat bez ní na opačnou stranu světa. I když i to je potřeba. Znamená to však především, být dobrovolníkem Občanského sdružení Bez mámy, které pomáhá dětem v Tanzanii. Sdružení Bez mámy staví pro děti bez rodičů domov, dává jim šanci na vzdělání a na lepší budoucnost, zprostředkovává sponzoring sirotků rodičům z České a Slovenské republiky, podporuje a opravuje tanzanské školy a snaží se pomáhat i jiným potřebným. Více na HELP CAMP TANZANIE 2015.

Pusťte se do rekonstrukce muzea v Gruzii

Help camp v gruzínském Thušsku se řídí myšlenkou přispět alespoň malým dílem k rekonstrukci některých zajímavých míst a jejich udržitelné přístupnosti pro návštěvníky regionu. Zároveň nabízí možnost poznat tento region mnohem hlouběji než obyčejný turista, vžít se do myšlení i problémů místních lidí a samozřejmě také poznat nové zajímavé lidi. Další informace na HELP CAMP GRUZIE 2015.

Na sušení sena za krajany z Banátu

Český Banát v Rumunsku je místo, kam před 200 lety odešli krajané z Čech za příslibem lepšího živobytí a kde založili několik ryze českých vesnic. Díky své izolovanosti se zde česká komunita udržela až do současnosti a udržela si nejen původní český jazyk ale i ostatní tradice a zvyky, které si přinesli ze své staré vlasti. Tyto věci se však díky vlivům globalizace rychle mění, proto neváhejte a vydejte se sem místním pomáhat co nejdříve. Více na HELP CAMP BANÁT 2015.

Období výstavby v roce 2011 v oblasti přírodního parku Železná vrata.

Pomozte v boji s pytláky české rezervaci na Sumatře

Český projekt Green Life se snaží zachránit velkou část deštného pralesa na Sumatře pronajímáním 31 ha pralesního údolí na hranicích s NP Leuser, mimo jiné zachraňuje zvířata z černých trhů a od začátku roku 2014 má na starosti i protipytlácké hlídky a osvětu v domorodých vesnicích přilehlých k parku. Vy jej můžete podpořit dobrovolnictvím v soukromé rezervaci či účastí na tygřích hlídkách! Další informace najdete na HELP CAMP SUMATRA 2015.

Sadit juku a ananas v amazonské džungli

Čech Yarda Gruss, který již mnoho let žije v Peru, kde provozuje hostel a cestovní kancelář, připravuje v roce 2015 help camp v amazonské džungli u města Iquitos v indiánské vesnici San Pedro na řece Nanay. Yarda s touto vesnicí spolupracuje už několik let a rád by ji pomohl. Můžete se zapojit buď výukou malých indiánků, nebo se sázením juky, ananasu či banánovníku. Více na HELP CAMP PERU 2015.

Prázdniny v solární škole v Zanskaru

Projekt SURYA představuje solární školu, která umožňuje základní vzdělávání a celoroční výuku ve vesnici Kargyak. Ta leží ve výšce 4200 m n. m. v severní části indického Himaláje v pohoří Zanskar, v jedné z posledních částí Indie, kde přežívá původní tibetská kultura. I v této škole se můžete uplatnit jako učitelé angličtiny. Více na HELP CAMP PRO SLUNEČNÍ ŠKOLU 2015.

Pohled na Mount Everest a další vrcholky.

Řemeslníci do školy v Nepálu

Pojďte pomoci se stavbou školy v Nepálu. Hledají se nejen nadšenci, ale i řemeslníci. Třeba právě vy můžete dát vzniknout novému útočišti nepálských dětí. Ideálně se vydejte v březnu či květnu tohoto roku. Více na HELP CAMP DOBROVOLNICTVÍ NA ŠKOLE 2015.

Více informací získáte na cestovatelském portálu HedvábnáStezka.cz.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...