Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Krkonošská tradice. Sněhové podmínky lákají lidi do Harrachova

Krkonošská tradice. Sněhové podmínky lákají lidi do Harrachova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krkonošská tradice. Sněhové podmínky lákají lidi do Harrachova | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Prosluněný den a pocukrované kopce v neděli zcela vybízely ke kroužení po sjezdovkách – my jsme nasáli zimní atmosféru v Harrachově, kde to na vrcholku vypadalo jako nefalšovaný únor, a to hlavně díky stromům obaleným sněhem. V provozu jsou sjezdovky Červená II a Modrá, na kterých jsou aktuálně sněhové podmínky velmi dobré.

Harrachovská lana se roztáčí už v 8 hodin ráno, takže kdo chce svoje lyže zaříznout do čerstvého manšestru jako první, musí si přivstat. My na první jízdu zamířili rovnou na sjezdovku Červenou II, která patří k nejsportovnějším a zároveň nejpřehlednějším u nás. Po jejím pozvolném rozjezdu se vám otevře relativně prudký, ale za to dostatečně široký padák, který se posléze promění v šikovné carvingové náměstíčko podél vleku Doplik.

Harrachovská lana se roztáčí už v 8 hodin ráno, takže kdo chce svoje lyže...
Prosluněný den a pocukrované kopce v neděli zcela vybízely ke kroužení po...

Pista byla po ránu pěkně umrzlá, tvrdá a opět se nabroušené hrany neztratily. Hlavní padák byl precizně rovný, takže jsme byli za brzké vstávání náležitě odměněni.

V provozu byla dále sjezdovka Modrá na Rýžovišti, kde byly rovněž sněhové podmínky velmi dobré a sjezdovka nebyla nijak prostorově omezená. Modrou uvítají především začátečníci a méně zkušení, kterým se bude líbit zejména úvodní „placatá“ část, dojezd sjezdovky se ale nese v poměrně sportovním duchu, takže i tady se najde prostor na postavení lyží na hrany.

Na Rýžovišti je v provozu rovněž sjezdovka Amálka s pomou, a ačkoli je představovaná spíše jako cvičný svah pro děti, ve skutečnosti se sem nemusí stydět zavítat i zkušení lyžaři, protože za tímto cvičným svahem se schovává akorátní carvovací prostrantsví, které navíc nebylo nijak přelidněné.

Harrachov v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 1 h 44 min
  • 5 hodinový skipas dospělí 690 Kč
  • 5 hodinový skipas mládež (14-17 let) 620 Kč
  • 5 hodinový skipas děti (6-13 let) 480 Kč
  • Provozní doba lanovky 8:00 – 16:00
  • www.skiareal.com
  • Parkování 100 Kč/den u lanovky Delta

V plném provozu jsou také dětské parky u lanovky Alfa i Delta. Zatímco u nástupu lanovky Alfa najdete Brumíkovo lyžařskou školu, která využívá poklidnějšího a bezpečně oploceného cvičného plácku s lanáčkem a slalomovými prvky, nedaleko nástupu lanovky Delta je dětem i dospělým k dispozici jen o něco málo prudší cvičný svah rovněž s lanáčkem. V Harrachově můžete pro děti využít lyžařské školy jako je Classic Ski School nebo Lyžařská škola Ploc.

Co se týká občerstvení, můžete si vybrat se škály dřevěných bufetů přímo u sjezdovky nebo restaurací ať už u lanovky Delta nebo Alfa. My jsme tentokrát zavítali do bufetu na vrcholu Čertovy hory u výstupu lanovky Alfa, kde nečekejte žádné párky v rohlíku nebo langoše, ale poměrně chutné mexické dobroty, jako jsou různé druhy wrapů nebo námi zvolené kuřecí qurrito (85 Kč).

Aperol Spritz (65 Kč) a bombradino (75 Kč) jsou rovněž k mání na tomto „hot spotu“ Harrachova, a nejlépe si je vychutnáte v lehátku s výhledem na Krkonoše.

Zapomenuté vybavení si můžete zapůjčit v několika půjčovnách přímo v městečku Harrachov, nebo přímo u lanovky Delta v půjčovně Shop&Rent vedle samoobslužné restaurace Stone, která zároveň slouží i jako sportovní obchod s vybavením od rukavic, přes lyžařské komplety po boby a sáňky. Zapůjčení lyžařského setu na 1 den tu vyjde na 350 Kč a zapůjčení lyžáků na 150 Kč/den.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER KVALITY V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 85 000 - 100 000 Kč