Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Krkonošská tradice. Sněhové podmínky lákají lidi do Harrachova

Krkonošská tradice. Sněhové podmínky lákají lidi do Harrachova | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krkonošská tradice. Sněhové podmínky lákají lidi do Harrachova | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Prosluněný den a pocukrované kopce v neděli zcela vybízely ke kroužení po sjezdovkách – my jsme nasáli zimní atmosféru v Harrachově, kde to na vrcholku vypadalo jako nefalšovaný únor, a to hlavně díky stromům obaleným sněhem. V provozu jsou sjezdovky Červená II a Modrá, na kterých jsou aktuálně sněhové podmínky velmi dobré.

Harrachovská lana se roztáčí už v 8 hodin ráno, takže kdo chce svoje lyže zaříznout do čerstvého manšestru jako první, musí si přivstat. My na první jízdu zamířili rovnou na sjezdovku Červenou II, která patří k nejsportovnějším a zároveň nejpřehlednějším u nás. Po jejím pozvolném rozjezdu se vám otevře relativně prudký, ale za to dostatečně široký padák, který se posléze promění v šikovné carvingové náměstíčko podél vleku Doplik.

Harrachovská lana se roztáčí už v 8 hodin ráno, takže kdo chce svoje lyže...
Prosluněný den a pocukrované kopce v neděli zcela vybízely ke kroužení po...

Pista byla po ránu pěkně umrzlá, tvrdá a opět se nabroušené hrany neztratily. Hlavní padák byl precizně rovný, takže jsme byli za brzké vstávání náležitě odměněni.

V provozu byla dále sjezdovka Modrá na Rýžovišti, kde byly rovněž sněhové podmínky velmi dobré a sjezdovka nebyla nijak prostorově omezená. Modrou uvítají především začátečníci a méně zkušení, kterým se bude líbit zejména úvodní „placatá“ část, dojezd sjezdovky se ale nese v poměrně sportovním duchu, takže i tady se najde prostor na postavení lyží na hrany.

Na Rýžovišti je v provozu rovněž sjezdovka Amálka s pomou, a ačkoli je představovaná spíše jako cvičný svah pro děti, ve skutečnosti se sem nemusí stydět zavítat i zkušení lyžaři, protože za tímto cvičným svahem se schovává akorátní carvovací prostrantsví, které navíc nebylo nijak přelidněné.

Harrachov v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 1 h 44 min
  • 5 hodinový skipas dospělí 690 Kč
  • 5 hodinový skipas mládež (14-17 let) 620 Kč
  • 5 hodinový skipas děti (6-13 let) 480 Kč
  • Provozní doba lanovky 8:00 – 16:00
  • www.skiareal.com
  • Parkování 100 Kč/den u lanovky Delta

V plném provozu jsou také dětské parky u lanovky Alfa i Delta. Zatímco u nástupu lanovky Alfa najdete Brumíkovo lyžařskou školu, která využívá poklidnějšího a bezpečně oploceného cvičného plácku s lanáčkem a slalomovými prvky, nedaleko nástupu lanovky Delta je dětem i dospělým k dispozici jen o něco málo prudší cvičný svah rovněž s lanáčkem. V Harrachově můžete pro děti využít lyžařské školy jako je Classic Ski School nebo Lyžařská škola Ploc.

Co se týká občerstvení, můžete si vybrat se škály dřevěných bufetů přímo u sjezdovky nebo restaurací ať už u lanovky Delta nebo Alfa. My jsme tentokrát zavítali do bufetu na vrcholu Čertovy hory u výstupu lanovky Alfa, kde nečekejte žádné párky v rohlíku nebo langoše, ale poměrně chutné mexické dobroty, jako jsou různé druhy wrapů nebo námi zvolené kuřecí qurrito (85 Kč).

Aperol Spritz (65 Kč) a bombradino (75 Kč) jsou rovněž k mání na tomto „hot spotu“ Harrachova, a nejlépe si je vychutnáte v lehátku s výhledem na Krkonoše.

Zapomenuté vybavení si můžete zapůjčit v několika půjčovnách přímo v městečku Harrachov, nebo přímo u lanovky Delta v půjčovně Shop&Rent vedle samoobslužné restaurace Stone, která zároveň slouží i jako sportovní obchod s vybavením od rukavic, přes lyžařské komplety po boby a sáňky. Zapůjčení lyžařského setu na 1 den tu vyjde na 350 Kč a zapůjčení lyžáků na 150 Kč/den.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...