3. června 2008 16:20 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hlavní nádraží omezí příjezd vlaků

Vlakové nádraží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlakové nádraží. | foto: Alžběta Jungrová, Lidové noviny

PRAHA Některé dálkové vlaky nebudou během letních prázdnin zajíždět na hlavní nádraží, nýbrž svou cestu předčasně ukončí v jiné pražské stanici. Důvodem je kompletní přestavba kolejiště, trolejí i nástupišť na hlavním nádraží. V souvislosti s chystanou změnou jízdního řádu, která začne platit 15. června, to uvedl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Změna se dotkne především vlaků EuroCity, které jezdí mezi Prahou a severoněmeckými městy. Vlaky z Berlína a Hamburku budou začínat a končit v Holešovicích. Týká se to i luxusních vlaků EuroNight z Basileje a Amsterodamu. Časy odjezdů a příjezdů se nemění.

Vedle mezinárodní dopravy ovlivní přestavba hlavního nádraží také vnitrostátní spoje. Až do 10. září budou rychlíky Praha - Hradec Králové jezdit netradičně na Masarykovo nádraží, plzeňské rychlíky a osobní vlaky od Berouna budou do konce srpna jezdit pouze na Smíchov.

Mimo Prahu čeká cestující od 17. června dlouhá výluka na trati Plzeň - Cheb v úseku Stříbro - Planá u Mariánských Lázní. Autobusy tady budou suplovat vlaky až do prosince. Důvodem je výstavba železničního koridoru.

V krajské dopravě dozná jízdní řád v půlce června jen kosmetických změn. "V regionální dopravě dochází v každém kraji jen k drobným úpravám, zpravidla na základě požadavku krajských úřadů," řekl Kubala.

Nový jízdní řád tak pocítí cestující především ve své peněžence. Dráhy totiž kvůli rostoucím cenám ropy a elektrické energie sáhly ke zdražení některých jízdenek. Týká se to především kilometrické banky nebo síťových jízdenek ČD Net. Základní jízdné se zatím nemění.
Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACOVNÍK VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 21 000 - 23 000 Kč