2. března 2011 16:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hledáte na cestách flirt? Vyražte do Atén, je to nejkoketnější město

Svádění - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svádění - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

LONDÝN Atény, domov Sokrata, Platóna a Aristotela, byly vyhodnoceny jako "nejkoketnější" město moderního světa. Do čela žebříčku se dostaly na základě hodnocení sociální sítě Badoo.com, která funguje jako jedna z nejznámějších seznamek na internetu. Běžný uživatel této sítě si v Aténách měsíčně v průměru zaflirtuje 25,7krát, zatímco třeba v Praze je to jen 12,6krát, přibližně stejně často jako v Riu de Janeiro.

Podle jejího hodnocení je na druhém místě Moskva, zatímco Řím se ocitl na osmém a Madrid na 31. místě, Paříž v seznamu 200 měst celého světa zaujala 38. příčku, Londýn 57., Berlín 79. a New York až 89. příčku. Síť Badoo analyzovala 12 milionů koketních kontaktů během jednoho měsíce, kdy ve 180 zemích chatovalo a flirtovalo 108 milionů uživatelů sítě.

Autorka známého průvodce po Aténách Lonely Planet Victoria Kyriakopoulousová nepovažuje tyto výsledky vůbec za překvapivé, protože řecká metropole je podle ní svůdné město s požitkářským stylem života.

"Atéňané milují večírky a konverzování," řekla. "Flirtování a sexuální škádlení jsou vlastně součástí společenské interakce." Internet je podle ní nový prostředek odvěkého rituálu svádění a lásky. "Flirtují staří lidé, flirtují ženatí muži i vdané ženy. Nyní mladí lidé prostě využívají nové technologie k tomu, co vždy dělali staří Atéňané." Do první desítky "nejkoketnějších" měst se zařadila tři arabská města - Tunis, Kuvajt a Bejrút, metropole tří bývalých sovětských republik - Moskva, Kyjev a Baku i tři italská města - kromě Říma i Turín a Bari.

Platón řekl, že "láska je vážná duševní choroba". Tento velikán nikdy na internetu neflirtoval, ale přinejmenším věděl něco o flirtování mimo internet, řekl Simon Hardy, britský akademik a autor knihy The Greeks, Eroticism and Ourselves.

Říkal, že staří Atéňané si možná tříbili umění flirtovat na hostinách provázených pitkami, kde muži mimo jiné kvůli rozptýlení koketovali s tančícími dívkami.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...