29. července 2009 11:07 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hledáte partnera? Nejlepší americké město pro svobodné je New York

New York. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy New York. | foto: ČTK

NEW YORK Svobodným se v USA nejlíp žije v New Yorku. Ukázal to průzkum zveřejněný na internetovém serveru Forbes.com. Žít v New Yorku už neznamená vydělat před 30. narozeninami první milion, nýbrž najít štěstí po boku milované osoby.

New York letos odsunul dříve vévodící Atlantu, která se propadla až na šesté místo. V první pětici je kromě "velkého jablka" Boston, Chicago, Seattle a Washington.

New York zvítězil poprvé v této každoroční anketě, jež srovnává 40 velkých amerických měst v sedmi aspektech - v životních nákladech pro svobodné, klidu, kulturních a pracovních příležitostech, seznamování prostřednictvím internetu, nočním životě a poměru svobodných obyvatel k celkové populaci.

Seznámení přes internet vede
Na první příčku ho vynesl bezkonkurenční počet lidí hledajících seznámení na internetu. Newyorčané totiž tvoří osm procent klientů internetové seznamky Match.com a až poměrně daleko za touto skupinou je Los Angeles s pěti procenty klientů. Do výsledku se promítá ekonomická krize. Svobodných je 28 procent obyvatel New Yorku.

Ačkoli žít tam není zrovna levná záležitost - měsíční nájem bytu s jednou ložnicí na Manhattanu například přijde v přepočtu na 63.000 korun - New York se vyznačuje také vyššími výdělky. Ten průměrný odpovídá 642.000 korunám ročně.

Seznam 10 nejlepších měst pro svobodné

1. New York
2. Boston
3. Chicago
4. Seattle
5. Washington D.C.
6. Atlanta
7. San Francisco
8. Los Angeles
9. Milwaukee
10. Phiadelphia

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz