Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hochpustertal: romantické horské kulisy rodinného lyžování

Hochpustertal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hochpustertal | foto: Südtirol Marketing

Na rodinné lyžování dnes lákají střediska všech velikostí, rušná i klidná, mezinárodně věhlasná i polozapomenutá. Pokud budete hledat rozmanité, spíše menší lyžařské areály v klidném, romanitckém horském prostředí, které ještě nezaplavily masy turistů, budete v Hochpustertalu na správné adrese.

Velmi příjemnými ubytovacími středisky, která už nejsou vesnická, ale ani rušně městská, jsou Innichen anebo Sexten.

Praktické informace:

Celkem sjezdovek: 77 km (22 % modré, 61 % červené a 17 % černé)

1denní skipas dospělý: 40 €

6denní skipas dospělý: 207 €

Sezóna: 26. 11. 2011 – 15. 04. 2012

Prvně jmenované nabídne krásné starobylé kamenné domy, náměstí s pěší zónou anebo ochutnávku nejlepšího jihotyrolského špeku, nad městem se pak zdvihá liduprázdný, pestrý, ale přeci jen malý lyžařský areál Haunold, jehož tratě překonávají 500m převýšení.

Sexten je zase výhodněji situován z lyžařského pohledu. Přímo z něj vyráží kyvadlová kabina na Helm, největší zdejší areál s více dvacítkou kilometrů tratí, které se klikatí převážně severním svahem stejnojmenné hory. Lesní průseky se svažují nepříliš krotce, a tak z obtížnostní škály Helm nabízí hlavně červenou. Má ale velmi solidní, více než tisícimetrové převýšení, a tak si užijí i náročnější lyžaři – nejlépe na pětikilometrové červené trati do Vierschachu, jež má i sportovnější černou alternativu.

Hochpustertal

Ze Sextenu dojede za pět minut skibus do menšího areálu Rotwand se dvěma delšími červenými tratěmi a jednou přímou, ultračernou sjezdovkou. Výhodou Rotwandu je velmi střídmá návštěvnost a také atrakce pro děti – na horní stanici páteřní kabinky stojívají obří sněhuláci a nedaleko je i výběh pro soby. Přímo od horní stanice lanovky z údolí, kde sněhuláci stojí, se vine lesem dlouhá sáňkařská dráha.

Praktické informace II

Tipy na ubytování: www.suedtirol.info/balicky

Více informací o střediscích údolí Hochpustertal hledejte na www.hochpustertal.info nebo na www.suedtirol.info.

Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na www.suedtirol.info nebo na www.facebook.com/jiznityrolsko.

V doprovodu rodičů děti do 8 let neplatí za skipas a od 18. března mohou mít v partnerských ubytovacích zařízeních dokonce zdarma i ubytování. Děti do 12 let pak platí jen polovinu. A další slevy čekají v tomto období i v půjčovnách a v lyžařských školách. Náročnější rodiny se mohou ubytovat v některém ze zdejších kinder- či wellness hotelů.

Hochpustertal

Vítanou rodinnou atrakcí je i nově vystavěný akvapark v Innichenu, který sestává ze dvou světů – ze zážitkového vodního (bazén, řeka, tobogán, fontána) a saunového, v němž najdete finskou, bylinkovou i biosaunu, vířivku, parní lázeň a odpočívárnu s výhledem na Dolomity.

Milovníci nočního lyžování mohou letos premiérově každý pátek od 19 do 22 hodin kroužit po sjezdovkách Haunoldu nad střediskem Innichen. Ve večerním provozu bude kromě zdejší 4sedačky i horská chata Riese-Haunold-Hütte.

Hochpustertal

Nově je osvětlená i 3 km dlouhá sáňkařská dráha. Kdo si naopak rád přivstane, má každou středu možnost brázdit sjezdovky na Helmu už od půl osmé a při té příležitosti posnídat v horské chatě.

Radek Holub, Autor je redaktor časopisu SNOW,www.snow.cz

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...