Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Horský resort Vigilius. Ideální výlet na prodloužený víkend

Výhledy do krajiny jsou ze všech koutů resortu přímo pohádkové  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výhledy do krajiny jsou ze všech koutů resortu přímo pohádkové | foto: FOTO ARCHIV DESIGNHOTELS

Pro Čechy dostupná lokalita Jižního Tyrolska je ideální na výlet během prodlouženého víkendu. A pokud vás drtí civilizační stres, objevili jsme skvělou odpočinkovou alternativu asi 20 minut cesty autem od Bolzana.

V této italské části Alp najdete téměř utajený hotel Vigilius Mountain Resort, patřící do globální sítě Design Hotels. Podobu celého komplexu má na svědomí místní rodák, architekt Matteo Thun, jenž pojal tento rekreační projekt dle motta „totální únik z reality“.
Lanovkou do jiného světa Už samotný přístup k hotelu je poměrně netradiční.

Z parkoviště na recepci se dostanete pouze lanovkou s převýšením 1500 metrů a během nehlučného putování se budete moci kochat výhledem na pohádkově kýčovité vinice a jablečné farmy. Na konci cesty vás čeká jakýsi svět ve světě, kde vše funguje v přátelském a pomalém tempu, podle vlastních zákonitostí a s pocitem hlavy v oblacích. Architekt při realizaci projektu plně respektoval rysy lokální alpské architektury, ale typické dřevěné stavení odlehčil pomocí kovu a dřeva, jež dodávají lehkost a nenásilně splývají s prostředím. Nadrozměrná okna navíc podporují hlavní devízu této ekologicky šetrné stavby, panoramatické výhledy na okolí Bolzana.

Zážitkem je však i místní restaurace a nabízené speciality, jako třeba alpští šneci

Podlahy společných prostor hotelu pokrývají dlaždice ze stříbrného křemene, na recepci můžete lenošit v sedacích soupravách potažených černobílou hovězí kůží z eko chovů, v krbech se topí dřevem z místních zdrojů a nechybí ani lampy a lustry z paroží. Interiéry dále vyhřívají kachlová kamna a v každém z celkem 41 pokojů jsou patrné prvky původní vesnické stavby z 19. století. Každým koutem komplexu se pak organicky prolíná dřevo v různých provedeních: podlahy privátních prostor jsou z modřínu s hrubou kresbou, jemná a hladká struktura byla použita na mobiliář a drobné detaily a dveře pokojů jsou ze dřeva s vroubkovaným vzorem.

Panoramata s přidanou hodnotou Hosté mají k dipozici také vnitřní bazén, venkovní spa areál, saunu, parní komoru a celkem 11 privátních místností, v nichž „úřadují“místní terapeuti. O chuťové pohárky se stará vyhledávaná restaurace „1500“, denní bar Piazza Lounge a věrná kopie tyrolské koliby Parlour Ida. Šéfkuchař připravil menu, jež kombinuje lokální a italskou kuchyni, a mezi jeho oblíbené suroviny patří bio zelenina, alpští šneci, říční pstruzi, italská rýže či sezonní ovoce a zelenina.

Všechny nabízené služby odpovídají přiděleným pěti hvězdám a personál si potrpí na přátelskou, až rodinnou komunikaci. Skvělým návdavkem, jenž podpoří vaši cestu z města, je osobní servis, tedy program na míru. Můžete si zkrátka sestavit vlastní harmonogram, odpovídající vašemu rytmu,amůžete si být jistí, že vám hotelový personál vyjde vstříc. Pokud se během vašeho výletu rozhodnete také přenocovat, vězte, že cena za pokoj a noc se pohybuje v rozmezí 225 až 620 eur.

Více informací o resortu najdete na www.vigilius.it.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....