16. června 2012 7:24 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hotelem roku je luxusní Mamaison Suite v Praze

Jídelna,  Mamaison Suite Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jídelna, Mamaison Suite Praha | foto: www.mamaison.com

PRAHA Nejlepším luxusním hotelem oceněným v rámci prvního ročníku soutěže Hotel roku se stal Mamaison Suite Hotel Pachtuv Palace Praha. Mezi turistickými tříhvězdičkovými hotely zabodoval Family Hotel Okoř a v kategorii čtyřhvězdičkových hotelů zvítězil Hotel Budweiss z Českých Budějovic. Novinářům to oznámil René Hradecký, ředitel agentury Conventia, která je organizátorem soutěže.

"Z každého kraje a z jednotlivých městských částí v Praze byl vždy vybrán jen jeden vítěz. Pořadí dalších se v soutěži nehodnotilo," řekl Hradecký. Důvodem pro zvýhodnění Prahy proti jiným krajům je, že v hlavním městě se nachází zdaleka nejvíce hotelů.

ČTĚTE TAKÉ:

Do soutěže se zapojilo celkem 265 hotelů, což je zhruba desetina hotelů z celé České republiky. Ceny byly uděleny na základě hlasování široké veřejnosti na internetových portálech hotel.cz a hotelawards.cz.

I laická veřejnost vybírala vítěze

Kromě vyhlášení vítěze v jednotlivých kategoriích hotelů odborná i laická veřejnost vybírala vítěze v kategorii lázeňských služeb. Jím se stal Hotel Troyer v Moravskoslezských Beskydech.

Poslední z oceněných kategorií byla kategorie kongresových hotelů, ve které zvítězil Clarion Congress Hotel Prague. Vítězství v této kategorii záviselo výhradně na hlasování odborné poroty složené ze zástupců významných firem pořádajících kongresy, dodal Hradecký.

První ročník soutěže provázely protesty Asociace hotelů a restaurací (AHR). Podle jejího prezidenta Václava Stárka nemohou být její výsledky objektivní a jsou snadno ovlivnitelné samotnými hoteliéry.

Pravidla hlasování prý nezohledňují to, zda-li hlasující byli skutečně hotelovými hosty a nejde například o zaměstnance těchto zařízení. AHR se proto od pořádání soutěže Hotel roku distancovala. AHR zastupuje zhruba tisícovku ubytovacích zařízení.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC OPERÁTOR – VEDOUCÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 32 000 - 40 000 Kč