20. srpna 2014 6:38 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: čekárna ve Švihově připomíná vězeňskou kobku

Čekárna ve Švihově připomíná vězeňskou kobku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čekárna ve Švihově připomíná vězeňskou kobku | foto: Michaela Rozšafná

ŠVIHOV Čekárna na dopravních zastávkách bývá většinou určena k odpočinku a posezení před příjezdem vybraného spoje. Ne však na vlakovém nádraží v západočeském Švihově. I když zvenku vypadá budova železniční stanice „Švihov u Klatov“ poměrně přívětivě, uvnitř si cestující připadá jako ve vězeňské kobce.

Oprýskané a počmárané zdi, uprostřed místnosti pak stolek s židlí. Tak vypadá interiér nádražní budovy na rychlíkové trati 183 z Plzně do Klatov a Železné Rudy. O tom, že stanice postrádá jakoukoli obsluhu a prodej jízdenek, nemluvě.

Nejde přitom o zanedbatelnou stanici - mnoho turistů do Švihova přijíždí na výlety. V centru města se nachází známý vodní gotický hrad. První zkušenost tak na cestující vlakem jen těžko udělá pozitivní dojem.

Média uvedla na začátku roku 2013 zprávu o tom, že České dráhy se chystají nádražní budovu prodat. Samotné město Švihov o ni přitom zájem nemělo a jak je vidno, za rok a půl se nenašel ani jiný zájemce.

Hrůzy českých nádraží

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.


 

Michaela Rozšafná

Autor

Michaela RozšafnáMichaela.Rozsafna@lidovky.czČlánky