24. září 2014 6:14 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: Strašidelná budova ve Zlíně

Nádraží Zlín - střed | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádraží Zlín - střed | foto: Jan Štalmach

Zašlá budova zlínského nádraží vypadá jak z minulého století. Ačkoli se okolí upravuje, na samotné nádraží se trochu zapomnělo. Místní si dokonce myslí, že je to nejotřesnější krajské nádraží v republice.

Přitom mělo zlínské nádraží projít rekonstrukcí hned po roce 2010. Měl zde vyrůst moderní objekt s podchodem a třemi krytými nástupišti. Nyní to ale vypadá, že na zlínské nádraží se jaksi zapomnělo. Nástupiště zastřešená nejsou a lidé, kteří tudy projíždí, se často štítí dát si i něco k snědku.

Stanice vznikla na jednokolejové trati Otrokovice - Zlín - Vizovice už v roce 1899. Od té doby ale jakoby se nezměnila. Počet obyvatel se znásobil několikrát a po kolejích jezdí rychlejší vozidla. Nádraží Zlín-střed si ale stále zachovává ráz lokálního „strašidelného“ nádraží.

Hrůzy českých nádraží

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.

Lidovky.cz

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz