8. října 2014 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: Oprýskané zdi v lázeňských Teplicích

Nádraží v Teplicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádraží v Teplicích | foto: Miloš Molnár

Lázeňské město Teplice, které mu se dříve přezdívalo „malá Paříž“, je poměrně hojně navštěvované. Pokud ale přijedete vlakem, může se vám zdát, že oprýskané a pomalované zdi a staré nečitelné tabule sem jaksi nepatří.

Na stránkách Českých drah se dočtete: „Teplické nádraží prošlo roku 1871 významnou přestavbou a stalo se důstojnou vstupní branou do známých lázní. Na čas si dokonce udrželo prvenství jako nejlépe provedené a vybavené nádraží v celém Rakousko-Uhersku a nemělo konkurenci dokonce ani v sousedním Německu.“

Nádraží v Teplicích

Může se ale zdát, že tato přestavba byla také poslední. Lázeňské město s krásnou architekturou by si zasloužilo trochu více. Podobně jako Teplice jsou na tom Karlovy Vary, které mají nádraží snad ještě v horším stavu, ačkoli sem přijíždí ještě více lidí než do Teplic.

Hrůzy českých nádraží:

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.

Lidovky.cz

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz