9. září 2014 6:45 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: Suchý záchod pro otrlé turisty i místní

Katastrofální suchý záchod na vlakovém nádraží Sázava-Černé Budy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Katastrofální suchý záchod na vlakovém nádraží Sázava-Černé Budy | foto: Lidovky.cz

SÁZAVA V čekárně vlakové stanice Sázava-Černé Budy si připadáte, že se tu zastavil čas před čtyřiceti lety. Místní toaleta však vypadá ještě tak o sto let starší. Ano, i dnes najdete na nádraží suchý záchod, navíc hodně odporný.

Pokud vyrazíte vlakem na výlet do kláštera Sázava, oblíbeného a hojně navštěvovaného místa na stejnojmenné řece, můžete vystoupit u kilometr vzdálené stanice Sázava-Černé Budy. Zvenku vypadá nádražíčko mile, uvnitř ale útulné rozhodně není. Čekárnu z dob normalizace „zdobí“ staré strakaté linoleum, atmosféru pak podtrhuje radiátor a typické hodiny s černým rámem.

Vlakové nádraží Sázava-Černé Budy

Vlakové nádraží Sázava-Černé Budy

Pokud si ale potřebujete dojít na toaletu, budete muset vyjít ven. Mezi nádražní budovou a starým skladištěm pak na vás bude čekat největší překvapení: dřevěná bouda se suchými záchody. Vstup doporučujeme jen odvážnějším. Z velmi špinavého suchého záchodu vám nebude dobře.

Hrůzy českých nádraží

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?