Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 19 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: Vítejte zpátky v osmdesátých letech

Dřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadávají, typické odpočinkové lavice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadávají, typické odpočinkové lavice... | foto: Radim Horák

Pozapomenuté nádraží Krnov-Cvilín jakoby se vzpíralo kalendáři. Ne, skutečně sem třetí tisíciletí ještě nedorazilo. Omšelá nádražní budova stále působí tak, jak si ji pamatujeme z dětství či mládí nebo z československých seriálů.

Režisér by pro případné natáčení dobového filmu na tomto nádraží musel odstranit opravdu jen pár detailů, a to jak uvnitř budovy, kde čekárně stále vévodí bytelné dřevěné lavice a přerostlé fíkusy v obřích potlučených květináčích, mříže ve vstupních dveřích a nezbytná přepážka z umakartu, tak i v prostoru před nádražím samotným.

Dřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadávají, typické odpočinkové lavice...
Vítejte zpátky v osmdesátých letechDřevěné truhlíky, které se pomalu rozpadají, typické odpočinkové lavice skryté pod nánosy mnoha nátěrů, bytelné zábradlí, stožáry na prapory - to vše připomíná léta v komunistické éře. I nádražní restaurace stále láká odvážlivce do svých útrob původními cedulemi a malovanými nápisy na oknech. Bizarně působí i zázemí přednosty stanice v podobě drobné budovy a miniaturního dvorku s dobovými proprietami.

To, že jste si právě koupili jízdenku v roce 2014, připomíná nová cedule označující nádraží a tiskárna jízdenek. Ano, pokud se chcete vrátit v čase o pár desítek let, přijeďte sem.

Hrůzy českých nádraží

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?