29. srpna 2014 6:45 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: vysočanský tunel a zrezivělé umyvadlo

Zrezivělé umyvadlo na vysočanském nádraží | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zrezivělé umyvadlo na vysočanském nádraží | foto: Jan Chyba

Vysočanské nádraží se dlouhá léta nezměnilo. Strašidelný tunel je jen třešničkou na dortu. Najdete tu totiž i zrezivělé umyvadlo a v hale můžete vidět historické česko-německé nápisy.

Většina místních se, pokud je to možné, vysočanskému nádraží vyhýbá. Když totiž projdete tunel, který vede k nástupišti, čeká na vás zanedbané a špinavé nádraží, kde se zastavil čas. Navíc se kolem něj často potulují bezdomovci.

Jedna z cedulí na vysočanském nádraží
Vysočanské nádraží

Přes den ještě nádraží tak strašidelně nevypadá, horší je to večer. Tunel vypadá jako z hororového filmu a cesta k parku, která od něj vede, vás také neuklidní. Zrezivělé umyvadlo pak mluví za vše. Vysočanské nádraží patří mezi ta nejzanedbanější v Praze.

Hrůzy českých nádraží

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.

Lidovky.cz