4. září 2014 6:30 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Hrůzy českých nádraží: Záchodky na Masaryčce. Ještě že nelze fotit smrad

Bojíte se vstoupit? Váš instinkt je správný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bojíte se vstoupit? Váš instinkt je správný | foto: Radek Kedroň, Lidovky.cz

PRAHA Další zastávka: záchodky na pražském Masarykově nádraží. Upřímně, tohle místo by člověk nejraději minul. Nejen, že se člověk bojí vstoupit, nejhorší je omračující zápach. A když se cestující odváží vykonat potřebu, nastoupí fáze přemýšlení: opravdu má člověk za tohle platit?

Toalety, dá-li se jim tak říkat, na pražském Masarykově nádraží mají svérázného ducha. Omšelé a věčně špinavé kachlíky ozdobené nápisem „Za jakékoli poškozování nesete plnou odpovědnost“, který je vlastně k smíchu. Místu dominuje také dřevěným plotem oddělená VIP místnost, kde jsou tři umyvadla bez kohoutků a obrovský radiátor.

Oddělený prostor na toaletách

Minulý rok prošlo Masarykovo nádraží rekonstrukcí. Ano, ta je na první pohled vidět. Na druhý pohled ale zjistíte, že se zákoutí nádraží nezměnila, včetně záchodků.

Hrůzy českých nádraží

Čekali jste na nádraží, které vypadalo jako z minulého století? Nebo se vám zdálo, že je čímsi výjimečné?

Server Lidovky.cz spouští nový seriál Hrůzy českých nádraží. Pošlete nám fotografie a krátký text na adresu internet@lidovky.cz - do předmětu napište nádraží - a zveřejníme i vaše dojmy a zážitky.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz