Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ind: Staráte se jen sami o sebe

První, co člověka při příjezdu do Evropy doslova praští do očí, je spousta upravených a krásných lidí. Při bližším pohledu ale člověk zjistí, že jsou ustaraní, uspěchaní a nevzdělaní. Nechci říct, že Indové jsou více vzdělaní, ale vy svou vzdělanost dáváte okázale najevo, a přitom jste velice povrchní.

Delší dobu jsem strávil v Londýně u rodinných přátel a vcelku jsem si neměl na co stěžovat. Teď, když to porovnám s Českem, kde jsem teprve druhý měsíc, zjišťuji, jaké jsou mezi jednotlivými evropskými zeměmi velké rozdíly.

Tady mám pozici podivína s turbanem, který se určitě nemyje a který je možná dokonce terorista. Moc si to nepřipouštím a ani nemám mnoho příležitostí k tomu, abych o tom přemýšlel, protože jsem obklopen svou rodinou.

Ptáte se mě, co bych Čechům vytkl? Především fakt, že nepřemýšlíte a že si necháte nadiktovat cokoli. Zajímáte se jen o sebe, stačí si otevřít noviny. Vždyť vy vůbec netušíte, co se děje ve světě! Zeptám-li se na Indii, kdo z vás ví o záplavách v Bombaji? O tom, že tam lidé umírají odříznutí od světa, bez pitné vody?

Mám dojem, že všechno přepočítáváte jen na peníze a na svůj prospěch. To se pak ale nemůžete divit, že jsou jiné civilizace rozzlobené. Já neschvaluji násilí, jen říkám - nedivte se.

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?