6. prosince 2005 11:53 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ir: Bojíte se projevit své emoce

Cairell Brennigan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cairell Brennigan | foto: Reprofoto

Nejvýraznější vlastností Čechů je podle mě uzavřenost. Bojíte se projevovat své sympatie. Neustále se tváříte otráveně, ale když se k vám člověk dostane blíž, zjistí, že uvnitř jste příjemní a vstřícní lidé.

Jenom nějaký čas trvá, než si někoho pustíte k tělu. Když jsem se snažil navázat kontakt s mladými Čechy při procházce večerní Prahou, narážel jsem na nepochopení. Stejné to bylo v baru. Nejste zvyklí bavit se s cizími lidmi, nejspíš je to navíc považováno za společensky nevhodné. Když jsem si ale počkal, až se zábava rozjede, nestačil jsem se divit, jak přátelští dokážete být.

Co se mi tady velmi líbí, je systém veřejné dopravy. Hlavně pražské metro mě příjemně překvapilo. Vagony jsou nové a čisté, na každé zastávce i ve vagonech najdete plánky všech tří tras, takže pro cizince není problém se zorientovat. Na přestupních stanicích mi sice trochu vadí davy lidí hrnoucích se na jezdicí schody, ale aspoň hned vím, jakým směrem se mám vydat na přestup. Co mě zarazilo, je systém tramvajové dopravy. Asi jsou tu časté výluky, což se dá pochopit, ale chybí mi informace o náhradní dopravě, které nebývají v angličtině. Pokud se snažíte dopátrat se informací o náhradní dopravě od spolucestujících, máte většinou smůlu. Češi totiž stále spěchají, a na dezorientované cizince tudíž nemají čas.
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!