Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Irka: Češi jsou recesisti

Osobně jsem v Česku poznala mnoho chytrých, vzdělaných a dobrosrdečných lidí, z nichž se stali mí přátelé. Nesmírně oceňuji váš smysl pro humor, pro recesi, nadsázku, absurdno. Nebojíte se objevovat vše nové, jsem nadšená z toho, s jakou vervou se pouštíte do nejrůznějších experimentů.

Jako člověku, který se téměř celý život věnuje performingu, mi tyto vaše sklony pochopitelně vyhovují. Můj kolega a já jsme u vás také již několikrát vystupovali a musím říct, že tolik pochopení pro alternativní kulturu jsem ani nečekala. O to víc teď prožívám všechny zprávy kolem rozehnaného CzechTeku.

Víte, já nevěřím, že váš premiér neví, kdo jsou lidé, kteří poslouchají taneční hudbu. Vidím za tou monstrózní policejní akcí něco víc - a o to je to horší.

Mí přátelé a já jsme přesvědčeni, že premiér má strach ze samostatně uvažujících lidí, ze kterých své voliče udělá jen stěží. Není žádné tajemství, že techno poslouchají mladí lidé, kteří pracují, většinou však studují střední nebo vysokou školu. Jsou to velmi inteligentní lidé, budoucí elita národa v pravém slova smyslu.

Snahy udělat z nich flákače a povaleče, kteří nedělají nic než strašný rámus a berou drogy, je mají poškodit. A znevážit jejich názory. Tohle nesmíte za žádných okolností dopustit!

Až půjdete příště k volbám, dobře si rozmyslete, kdo vás bere jako partnera k diskusi a kdo ke zvolení potřebuje pouze stádo hloupých, jimž může naslibovat cokoli. Bojím se o vaši svobodu, nenechte si ji vzít.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova
Trápí vás bradavice? Zbavit se jich můžete i v pohodlí domova

Těšíte se na léto, příjemné sluneční paprsky, chvíle strávené s rodinou v přírodě, u vody nebo na výletech? Během těchto radovánek si ale můžete přinést bradavice. Zatočte s nimi snadno a rychle.