Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
9. května 2006 10:19 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Irka: Stydím se za opilé krajany

Edith Clancy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Edith Clancy | foto: Lidové noviny

V Čechách se mi líbí, i když je to tady úplně jiné než v Irsku. Příroda je tu zničenější a lidé jsou méně vstřícní i mimo hlavní město. Z irského venkova nejsem na uzavřenost a nedůvěru zvyklá, ale jinak myslím, že jsou Češi milí lidé a během chvíle z nich počáteční ostych spadne.

Překvapily mě irské hospody v centru Prahy. Netušila jsem, že je tu irská kultura tak populární. Před jednou z nich mě vyfotila ochotná servírka, bavily jsme se spolu pak o české a irské kultuře a dověděla jsem se, že je tu velmi oblíbená keltská hudba, což mě samozřejmě potěšilo.

Slyšela jsem i o teorii, podle níž mají Češi keltské předky. Nevím, jestli je to pravdivé, ale každopádně je mi sympatické, že se někteří Češi ke keltským kořenům hlásí.

Trochu se stydím a zároveň se chci omluvit za některé své krajany, kteří si přijeli do Prahy jen levně užít. Bohužel jsem sama byla svědkyní scénky, při níž skupinka opilých Irů rozbila skleněné dveře restaurace.

Chápu, že je pro ně příjemné levně se pobavit, já sama tady samozřejmě také chodím večer za zábavou, ale užívám si s mírou, abych mohla ráno zase vyrazit obdivovat památky, navštívit výstavy nebo se jen tak projít a vychutnat si atmosféru Prahy.
, Lidové noviny
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!