Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Irka: Stydím se za opilé krajany

Edith Clancy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Edith Clancy | foto: Lidové noviny

V Čechách se mi líbí, i když je to tady úplně jiné než v Irsku. Příroda je tu zničenější a lidé jsou méně vstřícní i mimo hlavní město. Z irského venkova nejsem na uzavřenost a nedůvěru zvyklá, ale jinak myslím, že jsou Češi milí lidé a během chvíle z nich počáteční ostych spadne.

Překvapily mě irské hospody v centru Prahy. Netušila jsem, že je tu irská kultura tak populární. Před jednou z nich mě vyfotila ochotná servírka, bavily jsme se spolu pak o české a irské kultuře a dověděla jsem se, že je tu velmi oblíbená keltská hudba, což mě samozřejmě potěšilo.

Slyšela jsem i o teorii, podle níž mají Češi keltské předky. Nevím, jestli je to pravdivé, ale každopádně je mi sympatické, že se někteří Češi ke keltským kořenům hlásí.

Trochu se stydím a zároveň se chci omluvit za některé své krajany, kteří si přijeli do Prahy jen levně užít. Bohužel jsem sama byla svědkyní scénky, při níž skupinka opilých Irů rozbila skleněné dveře restaurace.

Chápu, že je pro ně příjemné levně se pobavit, já sama tady samozřejmě také chodím večer za zábavou, ale užívám si s mírou, abych mohla ráno zase vyrazit obdivovat památky, navštívit výstavy nebo se jen tak projít a vychutnat si atmosféru Prahy.
,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!