Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Izraelec: Česká vláda nemá úroveň

Žiju tu s krátkými přestávkami už osm let, takže prvotní ohromení skvostnou architekturou už pominulo. I nadále mě samozřejmě česká kultura zajímá mnohem víc než česká politika, ale jeden politický postřeh z poslední doby si nemohu odpustit.

Že vaše vláda nemá úroveň, o tom není sporu. Sociálnědemokratická strana je vyčerpaná, nemá kloudný program, neví si rady skoro s ničím, a nejméně snad se zdravotnictvím. Její politici se vyznačují tím, že pro udržení svých pozic udělají takřka cokoli. Ani jeden z mých českých přátel téhle straně nefandí.

Po velké ostudě bývalého premiéra Grosse klesly sympatie této strany na nulu. Drzého mladíka vystřídal protřelý arogantní muž středních let, což je mnohem nebezpečnější.

Všichni to víte, přesto se denně na titulních stranách novin objevuje informace, že nový premiér je stále oblíbenější. Chápu, že je léto a v Česku se nic moc neděje, chápu i to, že agentury pro výzkum veřejného mínění potřebují vydělávat, ale takováhle práce je k ničemu.

Může být stokrát objektivní informace, že premiér Paroubek má místo včerejších třeba 137 příznivců dnešních 138. Kvůli okurkové sezoně to budou noviny opakovat do omrzení - a lepší reklamu si premiér nemůže přát.

Chtějí-li být novináři objektivní, měli by místo chvalozpěvů o premiérově popularitě také připomínat mimo jiné jeho podivuhodná přátelství s významnými postavami minulého režimu.

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Noc v královském paláci vyjde na 150 tisíc korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Noc v královském paláci vyjde na 150 tisíc korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

Noc v královském paláci vyjde na 150 tisíc korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...