16. května 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Jak bydlet ve světě zadarmo? Tady je návod

Cestování - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestování - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Kromě bivakování ve stanu u cesty nebo v lese je ještě jedna možnost, jak na cestách spát zdarma. Můžete se stát členem některé z internetových komunit, které si vzájemně poskytují ubytování zdarma.

Největší sociální síť pro výměnu ubytování má přes 2 170 000 členů ve 232 zemích. Registrace vyžaduje jen několik údajů a fotografie. Členové této "globální vesnice" domlouvají ubytování a setkání skrze webové stránky. Jako couchsurfer můžete využívat přespávání po celém světě, můžete ho však i nabízet cizincům.

-Máte výbornou

Odkazy na největší komunity:

možnost k opravdovému seznámení se s cizí kulturou a blízkému poznání lidí, navíc ubytování zadarmo může výrazně snížit váš rozpočet. Pokud potom někdo přijede k vám, máte šanci projít se po krásách naší země a být cizincům průvodci. V současnosti si můžete vybrat z těchto organizací: Couchsurfing.org, HospitalityClub.org, Servas.org, Pasportaservo.org.

Turistka - ilustrační foto.

Diskutovat můžete na ZDE

Jak to funguje? Většinou se jen zaregistrujete a poté se vám začnou hlásit lidé, kteří by na cestách světem rádi využili vaší pohostinnosti a přespali u vás doma. A to samé můžete udělat vy a podívat se, jestli v místech, kam jedete není tato možnost. Samozřejmě můžete kdykoliv kohokoliv odmítnout. Většinou se neplatí žádný členský příspěvek. Funguje to opravdu dobře, jsou dokonce lidé, kteří na cestě kolem světa spali každou noc tímto způsobem.

Vyzkoušet můžete také některou z těchto organizací:

Ženy ženám - www.womenwelcomewomen.org.uk
Lesbičky a gayové sobě - www.lghei.org
SERVAS - www.servas.org


Hedvabnastezka.cz

Najdete na Lidovky.cz