8. ledna 2016 6:27 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kam vyrazit v roce 2016? New York Times doporučuje Brno. Láká architektura a jídlo

Vila Tugendhat patří ke klenotům meziválečné architektury. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vila Tugendhat patří ke klenotům meziválečné architektury. | foto: Lidové noviny

Americký deník The New York Times vydal žebříček 52 míst z celého světa, která stojí za to během letošního roku navštívit. Mezi tipy jako irský Dublin, Mozambik nebo kanadské Toronto se na 27. příčce umístilo také Brno.

„Doposud bylo známé především díky minimalistické architektuře, teď ale druhé největší město České republiky konečně začíná těžit taky z gastronomie,“ napsal v žebříčku korespondent The New York Times Evan Rail, který se dlouhodobě usadil v Praze.

Nejvytříbenější kuchyni podle autora cestovatelského tipu turisté najdou v sushi restauraci Koishi nebo například v Pavillonu, sídlícím v prostoru původní Zemanovy kavárny. Pro noční život doporučuje bary Super Panda Circus, Lucky Bastard Beerhouse nebo Bar, který neexistuje.

„Než zamíříte do pozoruhodné vily Tugendhat, pozůstatky předchozí noci můžete setřást ranní kávou v Cafe Mitte nebo v Coffee Fusion,“ uzavřel Rail.

Brno si v prvním týdnu roku 2016 připsalo hned druhý úspěch poté, co se umístilo na 46. místě na seznamu měst s nejvyšší kvalitou života, který každého půl roku zveřejňuje server Numbeo.com. V žebříčku získalo prvenství nad Prahou a předčilo i města jako Tokio, Londýn nebo Los Angeles.

Najdete na Lidovky.cz