Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
22. listopadu 2019 5:28 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Jako vždy první. Zajeďte si zalyžovat na Monínec

Kdo nestihl ještě na letošek lyže oservisovat, ať dorazí tak kolem jedenácté,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo nestihl ještě na letošek lyže oservisovat, ať dorazí tak kolem jedenácté,... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Středočeský Monínec se už nějaký ten pátek pyšní prvenstvím v zahajování lyžařské sezony u nás. Vděčí tomu samozřejmě svému speciálnímu systému zasněžován Snow Factory, které umožňuje výrobu sněhu v plusových teplotách. Letos se sněhové podloží obzvlášť povedlo, protože ranní pista připomínala sklo a žádala si nabroušené hrany.

Monínec oficiálně zahájil sezonu 16.11. v 9 hodin a kdo přijel na první lano, rozhodně neprohloupil. Suchý led se na sjezdovce krásně spojil a vytvořil celistvou ledovou krustu, která v ranním stínu vybízela k rychlé jízdě na ostrých hranách. Kdo nestihl ještě na letošek lyže oservisovat, ať dorazí tak kolem jedenácté, kdy už povrch povolí.

Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 10 min

*Celodenní skipas dospělý (15-59,99 let) 515 Kč

*Celodenní skipas dítě (5-14,99 let) 385 Kč

*Celodenní skipas senior (60+) 385 Kč

Parkování zdarma na parkovišti u nástupu na kotvu

Web www.zima.moninec.cz 

V provozu je prozatím Horní kotva, kterou lemuje 500 m dlouhá sjezdovka příjemného carvingového sklonu, zároveň je svah přívětivý i pro první oblouky začátečníků. Druhá polovina sjezdovky se bude zasněžovat klasickými děly, takže si počká až na opravdové mrazy.

Nejde samozřejmě o uspokojení lyžařských choutek náročných lyžařů, ale spíš o to, nasát trochu té atmosféry přicházející lyžařské sezony v podobě řádky vykrojených oblouků na sjezdovce zakončené horkým svařákem z bufetu na terásce. Zkrátka se na Monínci už v listopadu můžete krásně naladit na zimní sezonu nebo svým ratolestem udělat radost prvním „sněhem“.

Zasněžený plácek pro děti s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty je k dispozici pod hotelem Monínec, stejně tak jako půjčovna lyží a lyžařská škola, jejíž instruktoři jsou už samozřejmě plně k dispozici.

Letos je na Monínci u nástupu sedačkové lanovky nově otevřená prodejna Intersport, kde si zároveň můžete zapůjčit lyže nebo otestovat lyže Atomic a Salomon. Díky „mašině“ Wintersteiger si tu zároveň můžete nechat oservisovat lyže na počkání.

Na malé občerstvení můžete zajít do bufetu u nástupu Horní kotvy a na plnohodnotný oběd do restaurace hotelu Monínec, která se netají s gastronomickými specialitami jako je třeba restovaná červená čočka se zastřeným vejcem a červenou řepou nebo mascarponové košíčky s karamelem, jahodami a mandlemi.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...