Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Jako vždy první. Zajeďte si zalyžovat na Monínec

Kdo nestihl ještě na letošek lyže oservisovat, ať dorazí tak kolem jedenácté,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdo nestihl ještě na letošek lyže oservisovat, ať dorazí tak kolem jedenácté,... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Středočeský Monínec se už nějaký ten pátek pyšní prvenstvím v zahajování lyžařské sezony u nás. Vděčí tomu samozřejmě svému speciálnímu systému zasněžován Snow Factory, které umožňuje výrobu sněhu v plusových teplotách. Letos se sněhové podloží obzvlášť povedlo, protože ranní pista připomínala sklo a žádala si nabroušené hrany.

Monínec oficiálně zahájil sezonu 16.11. v 9 hodin a kdo přijel na první lano, rozhodně neprohloupil. Suchý led se na sjezdovce krásně spojil a vytvořil celistvou ledovou krustu, která v ranním stínu vybízela k rychlé jízdě na ostrých hranách. Kdo nestihl ještě na letošek lyže oservisovat, ať dorazí tak kolem jedenácté, kdy už povrch povolí.

Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 10 min

*Celodenní skipas dospělý (15-59,99 let) 515 Kč

*Celodenní skipas dítě (5-14,99 let) 385 Kč

*Celodenní skipas senior (60+) 385 Kč

Parkování zdarma na parkovišti u nástupu na kotvu

Web www.zima.moninec.cz 

V provozu je prozatím Horní kotva, kterou lemuje 500 m dlouhá sjezdovka příjemného carvingového sklonu, zároveň je svah přívětivý i pro první oblouky začátečníků. Druhá polovina sjezdovky se bude zasněžovat klasickými děly, takže si počká až na opravdové mrazy.

Nejde samozřejmě o uspokojení lyžařských choutek náročných lyžařů, ale spíš o to, nasát trochu té atmosféry přicházející lyžařské sezony v podobě řádky vykrojených oblouků na sjezdovce zakončené horkým svařákem z bufetu na terásce. Zkrátka se na Monínci už v listopadu můžete krásně naladit na zimní sezonu nebo svým ratolestem udělat radost prvním „sněhem“.

Zasněžený plácek pro děti s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty je k dispozici pod hotelem Monínec, stejně tak jako půjčovna lyží a lyžařská škola, jejíž instruktoři jsou už samozřejmě plně k dispozici.

Letos je na Monínci u nástupu sedačkové lanovky nově otevřená prodejna Intersport, kde si zároveň můžete zapůjčit lyže nebo otestovat lyže Atomic a Salomon. Díky „mašině“ Wintersteiger si tu zároveň můžete nechat oservisovat lyže na počkání.

Na malé občerstvení můžete zajít do bufetu u nástupu Horní kotvy a na plnohodnotný oběd do restaurace hotelu Monínec, která se netají s gastronomickými specialitami jako je třeba restovaná červená čočka se zastřeným vejcem a červenou řepou nebo mascarponové košíčky s karamelem, jahodami a mandlemi.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!