11. listopadu 2008 15:39 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Jedno z největších kol se roztočí v Austrálii

Obří kolo 'Southern Star' v australském Melbourne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obří kolo 'Southern Star' v australském Melbourne. | foto: melbourneinphotos.com

Australské město Melbourne se bude pyšnit největším 'ruským kolem' na jižní polokouli. Obří atrakce bude uvedena do provozu na konci listopadu. Dostala jméno "Southern Star - Hvězda jihu" a je dokonce třetí největší na celém světě. Větší jsou jen London Eye v Londýně a Singapore Flyer v Singapuru.

Southern star měří na výšku 120 m, má 21 klimatizovaných kabinek a jedno otočení trvá 30 minut.

Obří kolo 'Southern Star' v australském Melbourne.Stavba tohoto obřího "ruského kola" stála neuvěřitelných 100 milionů australských dolarů ( 1,3 mld. Kč) a postavila ho japonská firma Sanoya Hishino Meisho Corporation.
Do každé z 21 klimatizovaných kabinek se vejde 20 osob.  Kabinka je 5,7 m dlouhá a 3,7 metrů široká a z nejvyššího bodu atrakce pasažéři dohlédnou až  40 km daleko včetně krásného pohledu na město Melbourne.

Atrakce bude otevřena denně od 10 do 22 hodin, celoročně 365 dní v roce a jedna 30 minutová jízda bude stát dospělého 29 australských dolarů ( 380 Kč) a dítě 17 australských dolarů ( 220 Kč). Kabinky je možné si pronajmout i na svatbu nebo na pracovní jednání.  Provozovatélé věří, že atrakce přiláká až 1,5 millionů návštěvníků ročně.

s přispěním Tomia Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz