27. února 2019 4:02 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Jesenický ski areál Branná. Příjemná domácí atmosféra i bufety

V době naší návštěvy se nám poštěstilo jezdit na parádně utaženém manšestru,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V době naší návštěvy se nám poštěstilo jezdit na parádně utaženém manšestru,... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Lyžování v jesenickém areálu Branná není o počtu kilometrů sjezdovek, ale o domácí atmosféře a příjemných jezdivých sjezdovkách. V málokterém lyžařském středisku navíc zažijete tak osobní přístup ze strany majitele, jako právě tady.

V Branné se můžete sklouznout na 3 sjezdovkách, které obsluhují dvě pomy a jedna dvousedačková lanovka. Nejmírnější sjezdovkou je modrý cvičný svah v nejhornější části střediska, na kterou je potřeba zkombinovat výjezd lanovkou i dětskou pomou. Na první oblouky tu oceníte přívětivý sklon a dostatečnou šířku.

Branná v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 3 hod 4 min
  • Celodenní skipas dospělí 480 Kč
  • Celodenní skipas děti 360 Kč
  • Provozní doba lanovky 9:00 – 19:00
  • Webové stránky střediska www.skibranna.cz
  • Parkování parkoviště zdarma pod sjezdovkou

Z cvičného svahu můžete rovnou pokračovat na modrou sjezdovku, která je rovněž dobrým odrazovým můstkem pro začínající děti, na druhou stranu tu není problém postavit lyže na hrany a rozhoupat je do série carvingových oblouků. V době naší návštěvy se nám poštěstilo jezdit na parádně utaženém manšestru, takže i na modré sjezdovce se dala nabrat solidní rychlost.

Ač je Branná vhodná zejména pro mírně a středně pokročilé lyžaře, červenou sjezdovku tu ocení i sportovnější lyžaři. Její úvod se sice tváří jakoby se nechumelilo, náhle se ale sjezdovka promění v krásný rychlý slalomák a na tvrdém podkladu jsme tu naše lyže doslova rozdováděli?

Malé děti se na Branné svým prvním obloučkům mohou učit mezi slalomovými zvířaty v oddělené dětské části s lanáčkem a využít samozřejmě lze instruktory lyžařské školy Sun Ski. Privátní výuka na osobu na hodinu vyjde na 690 Kč.

Potřebnou lyžařskou výbavu zapůjčíte v půjčovně v podobě maringotky přímo u bezplatného parkoviště.

Občerstvit se na Branné můžete buď v bufetu pod modrou sjezdovkou, nebo v Hospodě u nástupu na sedačkovou lanovku. Restaurace je útulně zařízená a nabídne různé druhy polévek, domácí pizzu nebo klasický párek v rohlíku či nakládaný hermelín. Pokud už máte dolyžováno a natrefíte na Banditu, je velmi pravděpodobné, že vás pohostí domácí jedničkovou slivovicí. Pokud vás čeká ještě cesta autem, doporučuji k pití netradiční pečený čaj různých příchutí, mezi kterými nechybí jablko nebo ananas.

Pokud už máte dolyžováno a natrefíte na Banditu, je velmi pravděpodobné, že vás...
Ač je Branná vhodná zejména pro mírně a středně pokročilé lyžaře, červenou...
Andrea Drengubáková