29. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Do lázní v Jeseníku vozí turisty autovláček

Jeseník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeseník - ilustrační foto. | foto: archiv

JESENÍK Město Jeseník s nedalekými Priessnitzovými léčebnými lázněmi propojilo nové dopravní spojení, autovláček. Atrakci dosud mohli využívat návštěvníci při tradičním květnovém zahájení sezony, nyní pendluje mezi městem a lázněmi již pravidelně. Lázeňský express provozují lázně.

Autovláček posílí nejen spojení mezi městem a lázněmi, ale bude návštěvníky vozit i v širším okolí po vyhlášených turistických místech, řekl obchodní ředitel lázní Tomáš Rak.

Kde ještě jezdí autovláček?

Podobné dopravní spojení propojuje na Přerovsku také středověký hrad Helfštýn s nedalekým Lipníkem nad Bečvou, kde mezi městem a hradem během sezony zajišťovalo i chybějící víkendová spojení. Po dobu letní sezony autovláček brázdil s turisty i ulice historického centra Olomouce.

"Během roku tady máme až 250 000 turistů, návštěvníků lázní, je to další atrakce pro zpříjemnění pobytu. Do lázní nejezdí jen klasičtí pacienti, ale i lidé například do balneopraku nebo na procházku lázněmi. Autovláček má kapacitu 24 míst a navíc jezdí na ekologický pohon," uvedl Rak.

Nový dopravní prostředek byl pokřtěn minulou sobotu. Jezdit by mohl podle obchodního ředitele například i během Silvestra, lázně s ním navíc plánují i výlety po okolí.

"Bude absolvovat pravidelnou cestu z města do lázní a naopak, druhá část se bude týkat poznávacího okruhu po lázních. Plánujeme také výlety do okolí, jako na Čertovy kameny, do Adrenalin Parku Jeseníky v nedaleké České Vsi nebo na oblíbený Lesní bar," doplnil obchodní ředitel jesenických lázní.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jeseník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Jeseník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Jeseník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...