Neděle 9. května 2021svátek má Ctibor 4 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Cestování

Do lázní v Jeseníku vozí turisty autovláček

Jeseník - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeseník - ilustrační foto. | foto: archiv

JESENÍK Město Jeseník s nedalekými Priessnitzovými léčebnými lázněmi propojilo nové dopravní spojení, autovláček. Atrakci dosud mohli využívat návštěvníci při tradičním květnovém zahájení sezony, nyní pendluje mezi městem a lázněmi již pravidelně. Lázeňský express provozují lázně.

Autovláček posílí nejen spojení mezi městem a lázněmi, ale bude návštěvníky vozit i v širším okolí po vyhlášených turistických místech, řekl obchodní ředitel lázní Tomáš Rak.

Kde ještě jezdí autovláček?

Podobné dopravní spojení propojuje na Přerovsku také středověký hrad Helfštýn s nedalekým Lipníkem nad Bečvou, kde mezi městem a hradem během sezony zajišťovalo i chybějící víkendová spojení. Po dobu letní sezony autovláček brázdil s turisty i ulice historického centra Olomouce.

"Během roku tady máme až 250 000 turistů, návštěvníků lázní, je to další atrakce pro zpříjemnění pobytu. Do lázní nejezdí jen klasičtí pacienti, ale i lidé například do balneopraku nebo na procházku lázněmi. Autovláček má kapacitu 24 míst a navíc jezdí na ekologický pohon," uvedl Rak.

Nový dopravní prostředek byl pokřtěn minulou sobotu. Jezdit by mohl podle obchodního ředitele například i během Silvestra, lázně s ním navíc plánují i výlety po okolí.

"Bude absolvovat pravidelnou cestu z města do lázní a naopak, druhá část se bude týkat poznávacího okruhu po lázních. Plánujeme také výlety do okolí, jako na Čertovy kameny, do Adrenalin Parku Jeseníky v nedaleké České Vsi nebo na oblíbený Lesní bar," doplnil obchodní ředitel jesenických lázní.

,

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...