2. listopadu 2019 5:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Jezero Achensee láká na běžky všechny generace. 5 tipů na zimní dovolenou

Běžkování v Přírodním parku Karwendel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Běžkování v Přírodním parku Karwendel | foto: Tirol Werbung

Pertisau Zatímco si babička s dědečkem užívají procházku na sněžnicích, vnoučata se s dětmi učí lyžovat na cvičných svazích nebo sáňkují: a další den můžou všichni spolu vyrazit třeba na běžky. Právě takhle může vypadat i vaše velká rodinná dovolená v rakouském Tyrolsku u jezera Achensee. Přinášíme pět tipů na místa a činnosti, které byste si v oblasti neměli nechat ujít.

1. Túra na sněžnicích

Advertoriál

V doprovodu zkušeného průvodce můžete zažít túru na sněžnicích do odlehlého světa hor v oblasti přírodního parku Karwendel, který je největší chráněnou oblastí v Severních vápencových Alpách. Na cestě do panenské krajiny můžete při troše štěstí narazit na kamzíky nebo dokonce spatřit orla, a k tomu se s vámi správce parku podělí o informace týkající se sněhu, stop, zvířat i rostlin v oblasti. Včetně zápůjčky sněžnic za zajímavý zážitek zaplatíte 15 € za osobu.

2. Běžkování v Tristentaul

Celý region kolem jezera Achensee patří mezi oblíbené cíle běžkařů: při plánování výletů se vám nabízí 200 kilometrů běžkařských tras. „Stopy jsou v okolí Achensee vždy dobře upravené. Lepší je na ně ale vyrazit ve všední den, o víkendu bývá plno na trase i v hospůdkách kolem,“ doporučuje Petr Janák, který do Tyrolska na běžky vyráží pravidelně.

Noční sáňkování v Pertisau
Procházka na sněžnicích zasněženým okolím Achensee

Pokud hledáte idylickou stopu pro rodinné sportování, kde nebude příliš mnoho lidí, doporučujeme tu, která vede do údolí Tristenautal v přírodním parku Karwendel. Dlouhá je jen sedm kilometrů, takže ji můžete zahrnout do většího výletu, a problém nebude dělat ani dětem nebo začátečníkům.

3. Snowkiting

Myslíte si, že pouštění draků je jen podzimní záležitostí? To jste asi ještě neslyšeli o snowkitingu, kdy draka vynesete do vzduchu za jízdy na snowboardu. Pro tuto zábavu je jako stvořená louka u severního břehu jezera Achensee. Má velikost fotbalového hřiště a vítr je zde konstantně příznivý. Nebojte se, pokud v této disciplíně nejste zdatní: už po krátkém tréninku si užijete první metry s drakem ve vzduchu a nohama na zemi. Za hodinový kurz v malé skupince zaplatíte trenérovi necelých 20 €.

Zimní škola snowkitingu v Achenkirchu

Zimní škola snowkitingu v Achenkirchu

4. Sáňkování u jezera Achensee

Ubytování

Útočiště po dobu vaší dovolené vám může poskytnout třeba čtyřhvězdičkový hotel Travel Charme Fürstenhaus Am Achensee, který stojí přímo na břehu jezera a nabízí tak dechberoucí výhledy.

Travel Charme Hotel Fürstenhaus am Achensee

Travel Charme Hotel Fürstenhaus am Achensee

Ne nadarmo je tyrolská oblast Achensee nazývána „mekkou sáňkařů“. Piloti skluznic si mohou vybrat z šesti přírodních sáňkařských drah různých obtížností i délek, od 800 metrů po 4,8 kilometru. S dětmi doporučujeme nejdelší klidnou variantu, adrenalinový sjezd si můžete užít u některé z kratších tras. V Pertisau jsou sáňkařské trasy osvětlené, můžete se tak na sáňky vypravit i po setmění.

5. Rekreační středisko Atoll Achensee

V obci Maurach na břehu Achensee se nachází oáza pohody v podobě volnočasového areálu Atoll Achensee. Své smysly můžete ošálit při návštěvě „nekonečného bazénu“ na střeše. Tělu unavenému po běžeckém lyžování a dalších aktivitách ve sněhu můžete dát odpočinout v panoramatickém saunovém světě. A kdo by přece jenom neměl sportu dost, vyřádí se v hale pro milovníky boulderingu – lezení po nízkých umělých skalách.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!