18. května 2017 6:15 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Legendární závod na Berounce. Vodáci na maraton vyrazí již po čtyřicáté

Vodácký maraton na Berounce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodácký maraton na Berounce | foto: vodmar-beroun.cz

PRAHA Z tábořiště U Dolanského mostu v Chrástu u Plzně v sobotu odstartuje již 40. ročník Vodáckého maratonu. Téměř 60 kilometrů dlouhou trasu zapálení vodáci zdolávají již od roku 1978, kdy se do cíle dostalo 35 lodí a překvapivě i jeden gumový člun.

Od té doby akce získala na popularitě a dodnes má své věrné účastníky. Jaký závod vodáky čeká, značně závisí na stavu hladiny. Berounka dokáže být za správného počasí výzvou pro kormidlujícího „zadáka“, v posledních letech je však běžnější, že řeka v některých úsecích téměř vypaří. Ze závodu pádel se tak stává závod v přenášení lodi.

Vodácký maraton na Berounce
Vodácký maraton na Berounce

V cíli na vodáky čeká občerstvení a muzika. Letos se přihlásilo již 86 posádek a 11 kajakářů spolu s několika rafty. On-line přihlášky jsou uzavřené, stále je však možné se přihlásit přímo na místě, a to do 6:30 v sobotu ráno.

Samotný start je naplánovaný na 8 hodin ráno. Očekává se, že ti nejrychlejší 60 kilometrů zdolají do první hodiny odpolední a dostanou se do cíle, tábořiště pod Nezabudickým jezem u obce Branov.

proPavlína Procházková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!