21. června 2010 17:01 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kambodža láká turisty: ulovte si tarantuli a pak ji snězte

Lov tarantulí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lov tarantulí. | foto: Reprofoto

Lov tarantulí, které poté člověk může sníst, se v Kambodži stává novou atrakcí pro turisty milující extrémní zážitky. Tarantule jsou v Kambodži považovány za delikatesu.

Zahraniční návštěvníci, kteří jsou ochotní vyzkoušet prakticky cokoli, se připojují k místním obyvatelům při lovu v pavoučích norách, aby pak nohaté pavouky mohli sníst - ať už máčené v sojové omáčce nebo třeba smažené se solí a česnekem, napsal to internetový server news.com.au.

Lov je jednoduchý. Kambodžané v okolí města Sukon vyrážejí do džungle nebo na plantáže kešu oříšků, kde šťourají holemi do stovek pavoučích děr a chytají tarantule vybíhající v panice ven. Protože tarantule je noční tvor, konají se lovy ve dne, aby byl úlovek co největší.

Tento zážitek zatím neinzeruje žádná cestovní kancelář, ale turistům je nabízejí přímo místní obyvatelé ve městech Sukon a Kampong Cham, kde se tarantule jedí nejčastěji.

Začátek konzumace tarantulí a obchodu s nimi se údajně datuje do 70. let minulého století, kdy lidé prchali do džungle před režimem Rudých Khmerů, a aby přežili, živili se pavouky a dalšími druhy hmyzu. Tarantule místním obyvatelům zachutnaly a začali experimentovat se způsoby, jak je dochutit a do jakých jídel upravit.

Mnozí Kambodžané navíc věří, že tarantule mají i léčivé účinky a pomohou jim při celé škále potíží od bolesti zad až po potíže s dýcháním. Nejúčinnější podle nich jsou naložené v rýžovém víně.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK ELEKTRO

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz