23. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kampa, tvůrčí dílny a jarmark. 5 tipů na víkend

Pražská Kampa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská Kampa. | foto: Shutterstock

Metropole Praha nabízí o víkendu spoustu zajímavých akcí. Kampa ožije hudbou a divadlem, společně s průvodci se o parku a okolí dozvíte řadu zajímavostí. Koná se i mnoho nápaditých workshopů - spolu s dětmi si můžete vyrobit tričko, tašku nebo si vyzkoušet animaci. Pokud vás to láká do mimo město, vydejte se třeba na Okoř - pořádají tu jarní jarmark. Tady jsou tipy na víkend.

Kampa ožije hudbou, divadlem a prohlídkami
23. a 24. 3., pražská Kampa a okolní kavárny

Na Trutnově nesmí chybět ani Tony Ducháček a jeho Garage.


Pražská Kampa pořádá o víkendu tradiční akci, která vždy začátkem jara poukazuje na jedinečnost tohoto místa a nabízí dva dny plné hudby, veselí, divadla, dětských her i poučení. Už v pátek večer odstartuje program v kavárně Mlýnská procházka galeriemi Kampy a okolí za doprovodu harmonikáře Pepíčka Čečila. Akce se budou konat i v parku Kampa. V sobotu zahájí slavnost v pravé poledne dvě komentované prohlídky Kampy a okolí. První má název Vody a mlýny Kampy, zájemci se sejdou pod Mosteckou věží, druhá na téma Nevěstince Menšího Města pražského začne v hospodě U Bílého lva ve Vlašské ulici. Ve dvě hodiny začne tak hudebně-divadelní odpoledne pro velké i malé návštěvníky. Vystoupí například Michal Hrůza, legenda českého undergroundu Garage s Tonym Ducháčkem a hudební těleso Milo. Divadelní program zajistí Karolína Kamberská, Tonda Novotný, Anička a divadélko a další divadelní spolky.

Febio fest a tvořivé dílny pro malé i velké
Febiofest, Praha, www.febiofest.cz

Klub špatných filmů - ilustrační foto.

Pokud zůstváte o víkendu v hlavním městě, nezoufejte. V metropoli už v pátek začal Febio fest, který kromě filmů přináší i pestrý kulturní program. V garážích kina Cinestar Anděl se představí řada našláplých kapel, kromě toho zde budou stánky s designovými předměty, módou, šperky, ale i dobrým jídlem.


Na koho to slovo padne a !Ahoj jaro session!
od 11 do 17 hodin, Galerii/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1
od 11 do 20 hodin, Studio, Masarykovo nábřeží 12, Praha 1

Máte-li chuť tvořit, vydejte se do Galerie/CZD ve Vojtěšské ulici. Koná se tu další z workshopů Design for all. Tentokrát si můžete přijít vyrobit vlastní potisk na tričko nebo tašku s grafickou designérkou Radkou Pitrmucovou, a vyzkoušet si ilustrovat pohádku s ilustrátorem, grafikem a animátorem Lukášem Hudcem. Určitě s sebou vezměte i děti. Vstupné je 50 Kč za animaci. Tašky a trička dostanete zdarma, platí se jen za potisky, co si vystřihnete. Pozor, počet míst na animaci je omezen, proto je nutné se do pátku registrovat na e-mailu: denisa.jandova@czechdesign.cz.

Trička - ilustrační foto.

Pokud už budete v Galerii/CZD, vydejte se i do Studia Terezy Houdkové, které je hned za rohem - naproti Galerii Mánes (Masarykovo náměstí 12). V rámci akce !Ahoj jaro session! je tu přichystáno spoustu šperkařských lahůdek. Pokud si chcete svůj šperk vyrobit sami, i tady máte možnost. Každé úterý od osmi do šesti se tu bude pilovat, vrtat, brousit...zkrátka tvořit. Workshop je maximálně pro šest lidí, rezervace na e-mailu: contact@terezahoudkova.com

Jarní řemeslné trhy na Okoři
24. 3., od 9 hodin, Hrad Okoř

Hrad Okoř

Nenechte si ujít jarní trhy na hradě Okoř. Čeká vás několik desítek stánků s řemeslnými výrobky, občerstvení a střelnice s kolotočem. Nejmenší návštěvníci se budou moci svést na poníkovi. To vše v příjemném prostředí s kulisami zříceniny v pozadí. Vstup je zdarma.

Cyklovlak na Okoř a do Slaného

O víkendu vyjede z Masarykova nádraží v Praze první letošní cyklovlak do Slaného. Vlak se speciálně upraveným vozem pro převoz bicyklů bude jezdit po všechny víkendy a svátky až do konce října.

Horská cyklistika - ilustrační foto.

Motorové vlaky na své pravidelné trase přiblíží cyklisty k oblíbeným výletním cílům v okolí Prahy. Lidé tak mohou vyrazit třeba ke zřícenině hradu Okoř, rotundě sv. Petra a Pavla v Budči, do rodiště Oty Pavla v Buštěhradu nebo do údolí Zákolanského potoka.

Pro přepravu cyklistů je přednostně určen druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení. Ve vlaku platí tarif PID, který je možné kombinovat s jízdenkami Českých drah.

gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Najdete na Lidovky.cz