9. listopadu 2014 7:26 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kanaďan nabízí zdarma cestu kolem světa, jenže jen určité ženě

Dopravní letadlo (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní letadlo (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

TORONTO Mladý muž z Toronta přišel se zajímavou nabídkou. Žena, která se mu přihlásí, může získat letenku kolem světa. Má to ale jeden háček: může jít jen o Kanaďanku jménem Elizabeth Gallagherová, napsala agentura AP. Tak se totiž jmenovala přítelkyně Jordana Axaniho, se kterou si letenky pořídili. Jenže se rozešli a Jordan nyní nechce, aby cesta propadla.

Osmadvacetiletý muž a jeho přítelkyně Elizabeth si letenky zakoupili letos v květnu. Nejsou převoditelné na jiné jméno, nicméně nemuseli tehdy nahlašovat čísla pasů, takže cestu nyní může uskutečnit jakákoli Elizabeth Gallagherová s kanadským pasem. „Jen chci, aby si letenku někdo užil a zažil díky ní spoustu radosti,“ uvedl pro AP Axani. Svou nabídku zveřejnil na sociální síti Reddit již v pondělí a od té doby prý obdržel tisíce emailů, včetně několika desítek od žen jménem Elizabeth Gallagherová.

Změna jména pro cestu kolem světa

„Mnohem zajímavější ale je, že jsou mezi nimi i stovky Kanaďanek, které si chtějí změnit své jméno na Elizabeth Gallagherová,“ dodal mladý muž. Letenku nechce nijak zaplatit a žena, která nakonec pojede, se prý může rozhodnout, zda bude cestovat s ním nebo poletí sama. Pokud jde o případnou cestovní partnerku, měla by být „normální, chytrá a zajímavá“. Měla by mít rovněž ráda cestování a těšit se na nové zážitky.

ČTĚTE TAKÉ:

Cesta kolem světa by měla začít 21. prosince v New Yorku a bude pokračovat přes Milán, Prahu, Paříž, Bangkok a Dillí. Skončit má v Torontu 8. ledna. Kdo se stane šťastnou majitelkou letenky, prý Axani oznámí na sociální síti a celou cestu bude následně dokumentovat.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz