28. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kde dávat pozor pod nohy? V trpasličí Vratislavi

Trpaslík ve Vratislavi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trpaslík ve Vratislavi | foto: Petra Fabiánová, Lidovky.cz

VRATISLAV Jedno z nejstarších polských měst Vratislav se může pyšnit nejen velkým středověkým náměstím Rynek nebo unikátní radnicí, ale i početnou sbírkou trpaslíků. Takovou originální sochařskou výzdobu má jen málokteré město. Malé bronzové sošky můžete najít téměř na každém kroku, překvapí vás zejména svým tématickým rázem.

Vratislav leží v jihozápadním Polsku, asi 60 kilometrů od českých hranic. Turisté tam jezdí obdivovat mimořádný říční systém a řadu historických památek. Při kochání nad krásou tohoto města se stává, že zaškobrtnou o malou postavičku na cestě a já nebyla výjimkou.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Při bližším zkoumání jsem zjistila, že ve Vroclavi je kolem stovky malých trpaslíků. Někteří jsou schovaní na místech, kde byste to nečekali, jiní jsou zase přímo u chodníku. Každý z nich má své jméno a představuje nějakou činnost nebo pozici. Jeden například počítá peníze před bankovním domem, další jede na motorce a třetí naslouchá.


Pohlednice z cest na větší mapě

Pokud se někdy do Vroclavi vydáte, nezapomeňte si vytisknout speciální mapu, která vás provede trpasličí cestou. K dostání je na polských oficiálních stránkách vratislavských trpaslíků.

Clarion Hotel Špindlerův Mlýn****
Recepční

Clarion Hotel Špindlerův Mlýn****
Královéhradecký kraj

Najdete na Lidovky.cz