23. dubna 2009 10:39 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Když na výlet, tak na bruslích

Bruslařky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bruslařky | foto: www.visit.bratislava.sk

Kolečkové brusle se stávají součástí životního stylu, a tak není zvláštností zajet si zabruslit do ciziny. Vede Německo a Rakousko.

Stačí se zajít podívat na některou asfaltovou cyklostezku, aby bylo jasné, že „inlajny“ jsou prostě „in“. Podle agentury MEDIAN na nich u nás jezdí až 420 tisíc lidí a cestovní kanceláře zaměřené na aktivní dovolenou už toho jaksepatří využívají.

„V nabídce máme in-line zájezdy teprve druhou sezonu, zájem ovšem od loňska značně stoupl,“ říká Zuzana Vondrášková z CK S. E. N.

Bruslařka.

„Zatímco loni většina zájemců vyčkávala na poslední chvíli, letos už máme některé zájezdy naplněné,“ prozrazuje Irena Špringlová, majitelka CK Trip.

Vyrazit může každý Podle Zuzany Vondráškové je na in-liny ideální Německo: „Stezky jsou tu kvalitní a ceny ubytování přiměřené.“

V nabídkách se nejčastěji objevuje Flaeming park kolem Berlína nebo trasa kolem Sprévy. „Kromě známých tras na východě Německa máme vlastní, neznámé trasy. Jde o oblast kolem Lužických jezer se stovkami kilometrů in-line tras, téměř bez lidí, která teprve čeká na své objevení,“ uvádí Špringlová.

Mezi další oblíbené lokality na bruslení patří Rakousko - Podunajská stezka nebo Vídeň, Švýcarsko, Itálie nebo také Lichtenštejnsko.

CK Kudrana nabízí také Dánsko: „Týdenní multikulturní zájezd probíhá na poloostrově Fyn a bydlí se ve stylovém zámečku,“ popisuje Marie Klementová.

Na in-line zájezdy se nemusejí bát jet ani začátečníci. „Před prvním výjezdem se koná škola brzdění, kde naši průvodci zhodnotí schopnosti účastníků. Ti pak mohou vyrazit s mapou sami, nebo se držet s průvodcem,“ dodává Špringlová. Nejčastější délka zájezdů jsou 3 dny a průměrná cena zájezdu s polopenzí se pohybuje kolem 3 tisíc korun. Zájemci si také často mohou vybrat, jestli chtějí být ubytováni ve vlastních stanech, v kempu nebo penzionu.

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz