Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
23. dubna 2009 10:39 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Když na výlet, tak na bruslích

Bruslařky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bruslařky | foto: www.visit.bratislava.sk

Kolečkové brusle se stávají součástí životního stylu, a tak není zvláštností zajet si zabruslit do ciziny. Vede Německo a Rakousko.

Stačí se zajít podívat na některou asfaltovou cyklostezku, aby bylo jasné, že „inlajny“ jsou prostě „in“. Podle agentury MEDIAN na nich u nás jezdí až 420 tisíc lidí a cestovní kanceláře zaměřené na aktivní dovolenou už toho jaksepatří využívají.

„V nabídce máme in-line zájezdy teprve druhou sezonu, zájem ovšem od loňska značně stoupl,“ říká Zuzana Vondrášková z CK S. E. N.

Bruslařka.

„Zatímco loni většina zájemců vyčkávala na poslední chvíli, letos už máme některé zájezdy naplněné,“ prozrazuje Irena Špringlová, majitelka CK Trip.

Vyrazit může každý Podle Zuzany Vondráškové je na in-liny ideální Německo: „Stezky jsou tu kvalitní a ceny ubytování přiměřené.“

V nabídkách se nejčastěji objevuje Flaeming park kolem Berlína nebo trasa kolem Sprévy. „Kromě známých tras na východě Německa máme vlastní, neznámé trasy. Jde o oblast kolem Lužických jezer se stovkami kilometrů in-line tras, téměř bez lidí, která teprve čeká na své objevení,“ uvádí Špringlová.

Mezi další oblíbené lokality na bruslení patří Rakousko - Podunajská stezka nebo Vídeň, Švýcarsko, Itálie nebo také Lichtenštejnsko.

CK Kudrana nabízí také Dánsko: „Týdenní multikulturní zájezd probíhá na poloostrově Fyn a bydlí se ve stylovém zámečku,“ popisuje Marie Klementová.

Na in-line zájezdy se nemusejí bát jet ani začátečníci. „Před prvním výjezdem se koná škola brzdění, kde naši průvodci zhodnotí schopnosti účastníků. Ti pak mohou vyrazit s mapou sami, nebo se držet s průvodcem,“ dodává Špringlová. Nejčastější délka zájezdů jsou 3 dny a průměrná cena zájezdu s polopenzí se pohybuje kolem 3 tisíc korun. Zájemci si také často mohou vybrat, jestli chtějí být ubytováni ve vlastních stanech, v kempu nebo penzionu.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!