Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 21 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kolonel by se divil. Malajsie se změnila k nepoznání

Ačkoliv budova hotelu působí kýčovitě, uvnitř je plná moderního designu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ačkoliv budova hotelu působí kýčovitě, uvnitř je plná moderního designu. | foto: Archiv hotelu

Kdyby se kolonel Norman Macalister po 200 letech vrátil do města George Town v Malajsii, pravděpodobně by svou někdejší kolonii nepoznal a byl by přinejmenším zaskočen podobou hotelu, který nese jeho jméno.

Z britského přístavu na ostrově Penang se stala pulzující metropole, v níž se mísí moderní malajské, evropské, čínské a indické vlivy, a hotel dává na odiv kromě lehkého historizujícího vyznění předevšímzáplavu moderních, fantazijních, až pohádkových prvků.

Divoké sny kolonela Macalistera

Majitelé téměř sto let staré koloniální usedlosti Dato Sean a Datin Karenová se před několika lety rozhodli pro její kompletní rekonstrukci. Jako hlavní architekt i interiérový designér budoucího hotelu byl vybrán Colin Seaz z renomovaného uskupení Ministry of Design. Jeho úkolem bylo zachovat základní prvky britské architektury, jež jsou v exotických lokacích zárukou přívalu turistů, v interiérech plně rozvinout svoji fantazii a vytvořit zde několik tematických zón, nepodobných čemukoli, na co jsou zhýčkaní cestovatelé zvyklí. Pět minut jízdy autem od George Townu tak vyrostl butikový hotel s názvem Macalister Mansion, kde se budete cítit doslova vytrženi z reality a kde výraz „kýč“ funguje v nejlepšímmožném slova smyslu.

Ve znamení fantazie

Do budovy hotelu se vtěsnalo pouhých osm hostovských apartmánů, každý originální a vybavený v jiném duchu. Například pokoji číslo 4 dominuje spirálovité schodiště, ve speciálním pokoji pro novomanžele najdete nad čelem postele citaci milostného sonetu a pokoj číslo 7 je pro změnu vybaven textilními dekoracemi v černočervené barevné kombinaci, odkazujícími na erb Macalisterů.

Ať už si pro svůj pobyt vyberete jakékoli téma, o občerstvení se postarají kávovary a sladkosti značky Nespresso, ozvučení apartmánů obstarává značka Bang & Olufsen a odpočívá se na postelích Simmons Beauty Rest. Přímo v hotelovém bazénu, jehož dno je pokryto drobnou mozaikou, se za doprovodu jazzové hudby můžete občerstvit v baru Bagan, který se nachází v úrovni vodní hladiny. Výhled při tom budete mít na obří mramorovou bustu kolonela Macalistera, strážící u příjezdové cesty celou nemovitost.

PSALI JSME:

Během pobytu nesmíte opomenout ani návštěvu dvou restaurací. První se jmenuje The Lawn (Trávník) a najdete ji na zahradě hotelu. Je jakýmsi prodloužením lounge prostorů v přízemním patře a vychutnat si zde můžete snídani v trávě, neformální svačinky nebo třeba odpolední čaj. Každý z drinků, které se zde podávají, obsahuje místní suroviny, a tak si můžete být jisti, že pijete skutečné originály.

Hlavní restaurace se jmenuje jednoduše Dining Room a je pojata jako bílé lesní království se závoji bílých závěsů, horami čerstvých květin a umělými zvířaty v životní velikosti. Pro opravdu náročné jsou připraveny i dvě separátní místnosti, kde si můžete vychutnat degustační menu místního vyhlášeného šéfkuchaře Lance U’rena.

Více informací najdete na www.macalistermansion.com

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...