14. září 2014 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kolonel by se divil. Malajsie se změnila k nepoznání

Ačkoliv budova hotelu působí kýčovitě, uvnitř je plná moderního designu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ačkoliv budova hotelu působí kýčovitě, uvnitř je plná moderního designu. | foto: Archiv hotelu

Kdyby se kolonel Norman Macalister po 200 letech vrátil do města George Town v Malajsii, pravděpodobně by svou někdejší kolonii nepoznal a byl by přinejmenším zaskočen podobou hotelu, který nese jeho jméno.

Z britského přístavu na ostrově Penang se stala pulzující metropole, v níž se mísí moderní malajské, evropské, čínské a indické vlivy, a hotel dává na odiv kromě lehkého historizujícího vyznění předevšímzáplavu moderních, fantazijních, až pohádkových prvků.

Divoké sny kolonela Macalistera

Majitelé téměř sto let staré koloniální usedlosti Dato Sean a Datin Karenová se před několika lety rozhodli pro její kompletní rekonstrukci. Jako hlavní architekt i interiérový designér budoucího hotelu byl vybrán Colin Seaz z renomovaného uskupení Ministry of Design. Jeho úkolem bylo zachovat základní prvky britské architektury, jež jsou v exotických lokacích zárukou přívalu turistů, v interiérech plně rozvinout svoji fantazii a vytvořit zde několik tematických zón, nepodobných čemukoli, na co jsou zhýčkaní cestovatelé zvyklí. Pět minut jízdy autem od George Townu tak vyrostl butikový hotel s názvem Macalister Mansion, kde se budete cítit doslova vytrženi z reality a kde výraz „kýč“ funguje v nejlepšímmožném slova smyslu.

Ve znamení fantazie

Do budovy hotelu se vtěsnalo pouhých osm hostovských apartmánů, každý originální a vybavený v jiném duchu. Například pokoji číslo 4 dominuje spirálovité schodiště, ve speciálním pokoji pro novomanžele najdete nad čelem postele citaci milostného sonetu a pokoj číslo 7 je pro změnu vybaven textilními dekoracemi v černočervené barevné kombinaci, odkazujícími na erb Macalisterů.

Ať už si pro svůj pobyt vyberete jakékoli téma, o občerstvení se postarají kávovary a sladkosti značky Nespresso, ozvučení apartmánů obstarává značka Bang & Olufsen a odpočívá se na postelích Simmons Beauty Rest. Přímo v hotelovém bazénu, jehož dno je pokryto drobnou mozaikou, se za doprovodu jazzové hudby můžete občerstvit v baru Bagan, který se nachází v úrovni vodní hladiny. Výhled při tom budete mít na obří mramorovou bustu kolonela Macalistera, strážící u příjezdové cesty celou nemovitost.

PSALI JSME:

Během pobytu nesmíte opomenout ani návštěvu dvou restaurací. První se jmenuje The Lawn (Trávník) a najdete ji na zahradě hotelu. Je jakýmsi prodloužením lounge prostorů v přízemním patře a vychutnat si zde můžete snídani v trávě, neformální svačinky nebo třeba odpolední čaj. Každý z drinků, které se zde podávají, obsahuje místní suroviny, a tak si můžete být jisti, že pijete skutečné originály.

Hlavní restaurace se jmenuje jednoduše Dining Room a je pojata jako bílé lesní království se závoji bílých závěsů, horami čerstvých květin a umělými zvířaty v životní velikosti. Pro opravdu náročné jsou připraveny i dvě separátní místnosti, kde si můžete vychutnat degustační menu místního vyhlášeného šéfkuchaře Lance U’rena.

Více informací najdete na www.macalistermansion.com

Josef Malíř

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR ÚDRŽBY VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč