Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Koncerty, historické slavnosti o let balonů. To je srpen v Telči

Náměstí v Telči | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náměstí v Telči | foto: Profimedia

TELČ Pro návštěvníky Telče, města s památkami UNESCO, je připraven bohatý program i ve druhé polovině léta. V tomto týdnu zazní závěrečné koncerty tradičního festivalu Prázdniny v Telči. V půli srpna bude renesanční náměstí patřit historickým slavnostem Zachariáše z Hradce.

Horkovzdušné balony se budou nad městem vznášet od 23. srpna, o den dříve bude zahájen festival Krajina hudby. Novinářům to dnes řekli pořadatelé. Ve městě, které patří mezi nejoblíbenější výletní cíle na Vysočině, je letos létě rušno. Během Prázdnin v Telči, které začaly 26. července, do městského informačního centra zavítalo i 700 lidí denně. "O víkendech se těžce ubytovávalo. Telč je plná," řekla místostarostka Hana Müllerová.

Zámek podle kastelána Bohumila Norka navštívilo do konce července kolem 55.000 lidí, asi o 8000 více než ve stejné době před rokem. Zámeckou statistiku ale ovlivnilo zavedení vstupného i na nádvoří, které se platí od minulého měsíce.

Již pošestnácté patří nebe nad Telčí a nejbližším okolím města horkovzdušným balonům na akci Balony nad Telčí.

Již pošestnácté patří nebe nad Telčí a nejbližším okolím města horkovzdušným balonům na akci Balony nad Telčí.

Prázdniny v Telči nabídly více než stovku kapel. Na závěrečném koncertu 31. ročníku festivalu, který se uskuteční v neděli, vystoupí s Druhou trávou americký hráč na foukací harmoniku Charlie McCoy. "Blíží se pětitisící návštěvník letošních Prázdnin," řekl dnes pořadatel Milan Kolář.

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna zaplní město od 15. do 18. srpna. První den bude v prvorepublikovém duchu, následovat bude pohádkový pátek. V sobotu slavnost vyvrcholí renesančním dnem připomínajícím dělení obsáhlého majetku pánů z Hradce.

Krajina hudby

Čtyřdenní festival Krajina hudby se bude odehrávat od 22. srpna. Kromě koncertů bude zaměřen také na sport, golf a cyklistiku a také na gastronomii. Program je na www.krajinahudby.cz. O den později začne v Telči 17. setkání příznivců horkovzdušných balonů - Balóny nad Telčí. Do neděle 25. srpna se divákům představí 15 posádek.

,
Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....