7. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kopřivnice otevře nový úsek cyklostezky. Za pět milionů

Cyklostezka. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklostezka. Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

KOPŘIVNICE V Kopřivnici na Novojičínsku se příští pátek otevře nový úsek cyklostezky vedoucí z Poodří do Beskyd, který propojuje kopřivnické místní části Lubina a Vlčovice. Jde o více než čtyřkilometrovou trasu, řekla mluvčí radnice Lucie Petříčková.

"Hlavním smyslem výstavby cyklostezky bylo odvést cyklisty z frekventované silnice I/58, a tím zvýšit bezpečnost pěšího i cyklistického provozu v místních částech. Jde o komunikaci, kterou denně projede až 600 cyklistů, přičemž denní intenzita automobilové dopravy přesahuje 6600 vozidel," uvedla Petříčková.

ČTĚTE TAKÉ:

Dodala, že nová stezka bude sloužit nejen k rekreačním účelům, ale také jako bezpečná dopravní alternativa pro lidi, kteří pracující například v tamním průmyslovém parku.

V Lubině nová cyklostezka navazuje na loni postavený úsek propojující Kopřivnici s Příborem. Trasa vede po místních komunikacích až po zahrádkářskou osadu u úpravny vody, kde začíná nejdelší nově vybudovaný úsek vedoucí podél protihlukové dráhy a rekultivované skládky až po začátek zástavby ve Vlčovicích. Dále stezka pokračuje po místní komunikaci a pod kostelem vyúsťuje na silnici I/58, po níž prochází zbytkem Vlčovic. Náklady na vybudování byly zhruba pět milionů korun, přičemž většinu zaplatí evropská dotace.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
HR CONSULTANT OF SALES & LOGISTICS DIVISION

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 Kč