10. prosince 2012 16:54 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na hory za výhodnější cenu. Více slev nabízí krkonošská karta

Špindlerův Mlýn, Krkonoše | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn, Krkonoše | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Krkonošská slevová karta Regioncard, která je letošní novinkou, by měla do nejvyšších českých hor přilákat více turistů. V zimní sezoně nabídne dvojnásobek slev než v létě.

Autoři projektu věří, že po prodeji letní verze v počtu asi 8000 kusů bude prodej zimní verze karty mnohonásobně vyšší a půjde do desítek tisíc, oznámil médiím ředitel projektu Matěj Dunka.

S bedekrem LN regiokarta zdarma

Ve středečním vydání Lidových novin naleznete mimořádnou přílohu - bedekr Krásné zimní Krkonoše. Kompletní přehled tipů, jak si užít zimní radovánky na lyžích, běžkách, jaká je nabídka služeb a ještě více o Krkonoších. Součástí přílohy je i kupon na kartu Regiocard, kterou dostanete zcela zdarma při koupi druhé.

Krkonoším ubývají turisté, od roku 2006 tamní hoteliéři přišli asi o pětinu hostů. Zimní varianta karty nabídne přes 250 různých slev z turistických služeb ve střediscích v české i polské části hor. Proti létu bude karta levnější.

Větší slevy za nižší cenu

Zatímco letní karta stála dospělého 150 korun a dítě 90 korun, v zimě bude cena 99 a 59 korun. Mění se i platnost karty. Zatímco v létě platila 14 dní od prvního použití, nyní bude platit jakýchkoliv jednotlivých 14 dní v zimní sezoně.

V létě turisté kartu nejvíce, z 37 procent, použili při dopravě na lanovkách, v autobusech a při parkování. Za dopravou následovalo s 24 procenty stravování a s 22 procenty sportovní a adrenalinová zábava. V zimě Dunka očekává největší zájem o využití karty při nákupu skipasů.

Loni se v Krkonoších ubytovalo 673.000 turistů. O letních prázdninách jich bývá asi 130.000. Většina návštěvníků připadá na zimu. Regionální karta by měla propagovat Krkonoše v Česku i zahraničí. Měla by také přinést dosud chybějící data o tom, jací turisté Krkonoše navštěvují.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz