12. dubna 2011 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Krnov z ptačí perspektivy. Region vábí turisty

Krnov vydal čtvrtletník plný leteckých snímků, kterými chce do regionu nalákat turisty.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krnov vydal čtvrtletník plný leteckých snímků, kterými chce do regionu nalákat turisty. | foto: ČTK

KRNOV (BRUNTÁLSKO) Více než 50 leteckých fotografií okolí Krnova na Bruntálsku a polských Hlubčic najdou čtenáři ve čtvrtletníku, který vydalo město Krnov ve spolupráci s Hlubčicemi. Smyslem je atraktivním způsobem propagovat tento region a podpořit v něm turistiku.

Jedním z důvodů vydání publikace byla nedostatečná propagace příhraničí jako společného území, především menších obcí na české i polské straně. "Přestože už několik let mezi Českem a Polskem existuje hranice jen v mapách, většina lidí z našeho regionu na opačnou stranu stále pohlíží jakoby přes plot a jen velmi pomalu se odhodlává ji poznávat," uvedl manažer projektu Tomáš Kolárik.

Krnov vydal čtvrtletník plný leteckých snímků, kterými chce do regionu nalákat turisty.
 

Projektem Českopolské příhraničí z ptačí perspektivy pokračuje dlouholetá spolupráce Krnova s polskými městy na vydávání informačních a propagačních materiálů. Snímky vznikly při dvou únorových přeletech a zachycují krajinu, která je na polovině záběrů pokrytá sněhem. Čtenáři na fotografiích uvidí Krnov, Bruntál, obce na Osoblažsku i v polském příhraničí, ale také Jeseníky nebo vodní nádrž Dlouhé Stráně.

Krnov

"Fotografie doplňují krátké texty v češtině, polštině a angličtině. Čtvrtletník vyšel v nákladu 1000 kusů, z toho 500 kusů je obohaceno o DVD, které obsahuje další fotografie i videa," uvedl Kolárik.

Krnov vydal čtvrtletník plný leteckých snímků, kterými chce do regionu nalákat turisty. (na fotografii je vodní nádrž Dlouhé Stráně.)

Círová dodala, že náklad časopisu byl rozdělen mezi jednotlivá města a obce. Lidé jej mohou zdarma dostat také v turistickém informačním centru na krnovském Hlavním náměstí.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR VÝVOJÁŘ C++

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč