5. června 2017 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Kšeftování s benzínem a smlouvání s vojáky. Kolem světa Žigulem

I brody jsme museli zvládnout. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I brody jsme museli zvládnout. | foto: Kolem světa Žigulem

Jsme dva obyčejní kamarádi, kteří si jednou řekli, že chtějí objet svět. Chtěli jsme na pořádný výlet a pořádným autem. Peníze jsme měli jen na pořádný výlet, a proto jedeme starým a levným žigulem.

Mimoto, že byl náš žigulík levný, je to i legendární vůz a je snadné ho kdekoliv opravit. S poruchami na cestě počítáme, takže dosavadní nás nepřekvapily a ani další v budoucnu nás nepřekvapí. Vyrazili jsme 14. dubna a nyní jsme více než měsíc na cestě. Za tuto dobu jsme toho zvládli už hodně.

Nejprve jsme jeli údolím řeky Panj na hranicích Afghánistánu a Tádžikistánu....
V Uzbekistánu jsme si oblíbili trhy, kde se dalo sehnat všemožné zboží. Tato...

Naprosto nepřipravení na zimu jsme spali několik dní na sněhu a v mrazu, v Rusku jsme se stali celebritami, naučili jsme se kšeftovat s penězi a benzínem v Uzbekistánu, smlouvali jsme s vojáky a policisty úplatky a pokuty, přejeli jsme legendární Pamir Highway v mlze a sněhu a v pomalu se rozpadávajícím autě. Máme za sebou 12000 kilometrů a ještě 48000 kilometrů do Čestic zbývá. Sledujte nás na www.facebook.com/kolemsvetazigulem.

Lada VAZ 2101

Lada VAZ 2101 – Nejstarší a nejváženější člen výpravy. Stáří: 42 let. Objem motoru: 1200 cm3, Počet koní: 100. Maximální rychlost: 140 km/h – nikdy jsme se ji ani nepřiblížili, Průměrná cestovní rychlost: 70 km/h. Hmotnost: 1020 kg, Barva: flekatě modrá, štětkolak. Množství náhradních dílů: Polovina kufru. Počet najetých kilometrů: nikdo přesně neví, tachometr byl již několikrát přetočen. Počet majitelů před námi: 4.