9. března 2014 10:15 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Las Vegas má nejvyšší vyhlídkové kolo světa, měří 167 metrů

Las Vegas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Las Vegas |

LAS VEGAS Kdo chce spatřit blikající neony kasin a hotelů v americkém Las Vegas ze závratné výšky, nemusí od minulého víkendu spoléhat jen na letadla. V proslulém městě hazardu a zábavy otevřeli nejvyšší vyhlídkové kolo na světě, které o více než 30 metrů převyšuje známé Londýnské oko.

Atrakce vysoká okolo 167 metrů je podle magazínu Forbes nejvyšší stavbou svého druhu na světě a pojme najednou až 1120 lidí.

Společnost Caesars Entertainment se rozhodla rozšířit Las Vegas o další zábavní čtvrť a během letoška postupně otevírá exkluzivní lokalitu nazvanou The LINQ, do jejíhož vzniku investovala okolo 550 milionů dolarů (přes 11 miliard korun). Ústředním bodem čtvrti plné obchodů, restaurací a zábavních podniků je právě gigantické kolo, které je viditelné z velké dálky a má ambici stát se emblematickou stavbou celého Las Vegas.

Do každé z 28 průhledných koulí, které rotují na obřím kole a poskytují panoramatický výhled na město a okolí, se vejde až 40 lidí. Cesta kolem trvá zhruba půl hodiny, podobně jako v případě Londýnského oka. Všechny kabiny jsou vybaveny audiovizuální technikou, která umožňuje zpestřit pobyt uvnitř, pokud by někoho začaly nudit pohledy do okolí.

A protože se nachází v Las Vegas, jsou podle investorské společnosti kabinky zařízeny i na to, aby uvnitř bylo možné uzavřít sňatek.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz