27. března 2017 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Letitá Škoda 100 se toulá světem. Naposledy projela střední Asii

Kousek nad jezerem Van je bájná hora Ararat, která je vysoká víc jak 5000 metrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kousek nad jezerem Van je bájná hora Ararat, která je vysoká víc jak 5000 metrů. | foto: Škoda 100 na cestách.

PRAHA Jsou dva, jsou to manželé a se svojí Škodou 100 jménem Barča jezdí na daleké výpravy. Poslední cesta je zavála do střední Asie. Celkem jsme ujeli 16 450 kilometrů po Turecku, Íránu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Kazachstánu a Rusku. Pro server Lidovky.cz připravili ty nejlepší fotografie z cesty.

Hledáme nomády nového věku!

Máte podobné zážitky, cestujete podobně zajímavým vozem a máte pěkné fotky?

Napište nám na internet@lidovky.cz. Do předmětu napište Nomádi.

Barča je Škoda 100 z roku 1969, pod zadní kapotou pracuje čtyřválcový motor o obsahu 988 centimetrů kubických o výkonu 35 kw, je chlazený vodou a chladič je také vzadu. Vůz má 4 rychlosti vpřed pohon zadních kol a dosahuje maximální rychlosti 120 kilometrů v hodině. Spotřeba se pohybuje okolo 7 litrů benzinu na 100 kilometrů. V roce 2016 Barča absolvovala cca 40 dní trvající výpravu po střední Asii. V roce 2017 jí čeká dobročinná cesta na Ukrajinu a cesta na Nordakapp za severní polární kruh.

Přípravy a cesty samotné můžete sledovat na Facebooku.

Chystáme se na přejezd rumunských Karpat. První větší kopce pro Barču hned na...
Karpaty jsme zdolali a Barča poprvé vidí moře v Konstantě v Rumunsku.
Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!