Čtvrtek 1. října 2020svátek má Igor 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Líbí se mi, že jsou Češi upřímní a mají smysl pro humor, říká irský zpěvák

Travis O´Neill | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travis O´Neill | foto: Archiv Travise O´Neilla

Praha Zpěvák Travis O´Neill se do Česka přestěhoval před šesti lety z Irska a rozhodl se zde zůstat kvůli své manželce. „Myslím si, že v Česku ještě nejsou úplně nejlepší služby zákazníkům. Jsem vegetarián a v tomto ohledu je to pro mě někdy omezující. Naštěstí se ale situace mění, protože vegetariánství začíná být ‚v módě‘ a je nás čím dál tím více. Tomu se i přizpůsobuje nabídka v restauracích a obchodech,“ říká.

Lidovky.cz: Co vás na Česku nejvíce překvapilo při vaší první návštěvě?
Byl jsem mile překvapený, jak jsou Češi upřímní a řeknou, co si myslí. To se mi moc líbí. Když zde lidé řeknou ne, tak to také tak myslí, když vás mají rádi, tak vás opravdu mají rádi. To mi je blízké. A navíc je zde skvělá punk, rock, country hudební scéna. A samozřejmě nesmím zapomenout na skateboarding. To jsou přesně věci, které miluji.

Lidovky.cz: Kdy jste se rozhodl, že tu chcete zůstat na stálo? Co vás k tomu vedlo?
Že tu zůstanu, jsem se rozhodl někdy před šesti lety. Mezitím jsem tedy cestoval hodně. Bylo to velmi závažné rozhodnutí tu zůstat na stálo, ale všechno dobře dopadlo a ničeho nelituji.

Lidovky.cz: A proč jste se tu rozhodl zůstat na stálo?
Jak to tak bývá, potkal jsem úžasnou ženu. Navíc se mi tu začalo velmi dařit i po profesní stránce, takže jsem se rozhodl zůstat a zkusit tu žít. Mám zde krásný domov, jsem zpěvák a skladatel ve dvou skvělých kapelách a zároveň i sólový zpěvák. Působím v Travis O’Neill and his Cardinal sins a nedávno jsem se stal také členem skvělé pražské punkové kapely Pipes and Pints, takže jsme po hudebních festivalech celý rok.

Lidovky.cz: Co vám na Češích nejvíce vadí?
Myslím si, že zde ještě nejsou úplně nejlepší služby zákazníkům. Jsem vegetarián a v tomto ohledu je to pro mě někdy omezující. Naštěstí se ale situace mění, protože vegetariánství začíná být „v módě“ a je nás čím dál tím více. Tomu se i přizpůsobuje nabídka v restauracích a obchodech.

Lidovky.cz: Chodil jste někdy s Češkou? Jaké podle vás jsou?
Ano, chodil. Češky jsou úžasné, krásné a mají smysl pro humor. A já to vím nejlépe, protože mám jednu takovou doma. Navíc má maličká dcera je také poloviční Češka, takže s českými ženami mám ty nejlepší zkušenosti. 

Lidovky.cz: Je nějaký rozdíl v tom, jak se Češi chovají k sobě navzájem, ke starým lidem, dětem, ve srovnání s vaší zemí?
Zdá se mi, že starší lidé nejsou tak milí jako v Irsku, kde se lidé všech věkových kategorii k sobě chovají se vzájemným respektem. Někdy mi přijde, že mají pocit, že jim něco dlužíme. Děti mi zde přijdou moc fajn a zdvořilé, ale to jsou asi děti všude ve světě si myslím.

Lidovky.cz: Co si myslíte o českém humoru?
Já jsem milovník suchého humoru. A někdy je pro mě těžké ho (český humor - pozn. red.) pochopit, ale snažím se. Občas když se čeští kamarádi smějí, tak si musím nechat vysvětlit, čemu se přesně smějí. Občas je to náročné, ale pomalu si na váš humor zvykám.

Lidovky.cz: Zajímáte se o českou historii?
Miluji českou historii. Zrovna nedávno jsem četl o TGM. Samozřejmě si také velmi vážím Václava Havla. Cítím opravdovou hrdost, že mohu žít ve stejné zemi, ve které se Václav Havel narodil.

Lidovky.cz: Máte rád pivo? Co si myslíte o české kuchyni?
Pivo piji, ale více než pivař jsem milovník whiskey. I proto jsem ráda, že naše kapela může vystoupit na oslavách svatého Patrika v Praze v rámci Tour sv. Patrika. Upřímně česká kuchyně není úplně má nejoblíbenější, ale i v Praze je spousta skvělých restaurací, do kterých moc rád chodím. 

český šok

Jak se žije cizincům v Česku? Jsou tu spokojení, nebo jim u nás něco chybí?

Pokud k nim patříte i vy a chcete se s námi podělit o svoje názory a dojmy, napište nám na adresu internet@lidovky.cz. Uveďte svoje jméno, národnost, proč jste do Česka přišel a připojte svoji fotografii. Jako předmět zprávy uveďte „Český šok“.

Lidovky.cz: Myslíte si, že zůstanete v Česku?
Pevně věřím, že ano. Mám dvě skvělé kapely, užasnou ženu a krásnou dceru, takže si myslím, že mám plno důvodů zde zůstat.

Lidovky.cz: Po čem se vám v Česku nejvíce stýská? Co je na vaší zemi pro vás výjimečného?
Samozřejmě mi nejvíce chybí má rodina a také irská kultura, jako je hudba a literatura. V Čechách mám ale také moc rád zdejší zvyky a kulturu. Irsko je pro mě speciální především kvůli mé rodině a samozřejmě tradicím, na kterých jsem vyrostl a která mě inspirovala a vytvořila ze mě člověka, kterým jsem.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....