Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Líbí se mi, že jsou Češi upřímní a mají smysl pro humor, říká irský zpěvák

Travis O´Neill | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travis O´Neill | foto: Archiv Travise O´Neilla

Praha Zpěvák Travis O´Neill se do Česka přestěhoval před šesti lety z Irska a rozhodl se zde zůstat kvůli své manželce. „Myslím si, že v Česku ještě nejsou úplně nejlepší služby zákazníkům. Jsem vegetarián a v tomto ohledu je to pro mě někdy omezující. Naštěstí se ale situace mění, protože vegetariánství začíná být ‚v módě‘ a je nás čím dál tím více. Tomu se i přizpůsobuje nabídka v restauracích a obchodech,“ říká.

Lidovky.cz: Co vás na Česku nejvíce překvapilo při vaší první návštěvě?
Byl jsem mile překvapený, jak jsou Češi upřímní a řeknou, co si myslí. To se mi moc líbí. Když zde lidé řeknou ne, tak to také tak myslí, když vás mají rádi, tak vás opravdu mají rádi. To mi je blízké. A navíc je zde skvělá punk, rock, country hudební scéna. A samozřejmě nesmím zapomenout na skateboarding. To jsou přesně věci, které miluji.

Lidovky.cz: Kdy jste se rozhodl, že tu chcete zůstat na stálo? Co vás k tomu vedlo?
Že tu zůstanu, jsem se rozhodl někdy před šesti lety. Mezitím jsem tedy cestoval hodně. Bylo to velmi závažné rozhodnutí tu zůstat na stálo, ale všechno dobře dopadlo a ničeho nelituji.

Lidovky.cz: A proč jste se tu rozhodl zůstat na stálo?
Jak to tak bývá, potkal jsem úžasnou ženu. Navíc se mi tu začalo velmi dařit i po profesní stránce, takže jsem se rozhodl zůstat a zkusit tu žít. Mám zde krásný domov, jsem zpěvák a skladatel ve dvou skvělých kapelách a zároveň i sólový zpěvák. Působím v Travis O’Neill and his Cardinal sins a nedávno jsem se stal také členem skvělé pražské punkové kapely Pipes and Pints, takže jsme po hudebních festivalech celý rok.

Lidovky.cz: Co vám na Češích nejvíce vadí?
Myslím si, že zde ještě nejsou úplně nejlepší služby zákazníkům. Jsem vegetarián a v tomto ohledu je to pro mě někdy omezující. Naštěstí se ale situace mění, protože vegetariánství začíná být „v módě“ a je nás čím dál tím více. Tomu se i přizpůsobuje nabídka v restauracích a obchodech.

Lidovky.cz: Chodil jste někdy s Češkou? Jaké podle vás jsou?
Ano, chodil. Češky jsou úžasné, krásné a mají smysl pro humor. A já to vím nejlépe, protože mám jednu takovou doma. Navíc má maličká dcera je také poloviční Češka, takže s českými ženami mám ty nejlepší zkušenosti. 

Lidovky.cz: Je nějaký rozdíl v tom, jak se Češi chovají k sobě navzájem, ke starým lidem, dětem, ve srovnání s vaší zemí?
Zdá se mi, že starší lidé nejsou tak milí jako v Irsku, kde se lidé všech věkových kategorii k sobě chovají se vzájemným respektem. Někdy mi přijde, že mají pocit, že jim něco dlužíme. Děti mi zde přijdou moc fajn a zdvořilé, ale to jsou asi děti všude ve světě si myslím.

Lidovky.cz: Co si myslíte o českém humoru?
Já jsem milovník suchého humoru. A někdy je pro mě těžké ho (český humor - pozn. red.) pochopit, ale snažím se. Občas když se čeští kamarádi smějí, tak si musím nechat vysvětlit, čemu se přesně smějí. Občas je to náročné, ale pomalu si na váš humor zvykám.

Lidovky.cz: Zajímáte se o českou historii?
Miluji českou historii. Zrovna nedávno jsem četl o TGM. Samozřejmě si také velmi vážím Václava Havla. Cítím opravdovou hrdost, že mohu žít ve stejné zemi, ve které se Václav Havel narodil.

Lidovky.cz: Máte rád pivo? Co si myslíte o české kuchyni?
Pivo piji, ale více než pivař jsem milovník whiskey. I proto jsem ráda, že naše kapela může vystoupit na oslavách svatého Patrika v Praze v rámci Tour sv. Patrika. Upřímně česká kuchyně není úplně má nejoblíbenější, ale i v Praze je spousta skvělých restaurací, do kterých moc rád chodím. 

český šok

Jak se žije cizincům v Česku? Jsou tu spokojení, nebo jim u nás něco chybí?

Pokud k nim patříte i vy a chcete se s námi podělit o svoje názory a dojmy, napište nám na adresu internet@lidovky.cz. Uveďte svoje jméno, národnost, proč jste do Česka přišel a připojte svoji fotografii. Jako předmět zprávy uveďte „Český šok“.

Lidovky.cz: Myslíte si, že zůstanete v Česku?
Pevně věřím, že ano. Mám dvě skvělé kapely, užasnou ženu a krásnou dceru, takže si myslím, že mám plno důvodů zde zůstat.

Lidovky.cz: Po čem se vám v Česku nejvíce stýská? Co je na vaší zemi pro vás výjimečného?
Samozřejmě mi nejvíce chybí má rodina a také irská kultura, jako je hudba a literatura. V Čechách mám ale také moc rád zdejší zvyky a kulturu. Irsko je pro mě speciální především kvůli mé rodině a samozřejmě tradicím, na kterých jsem vyrostl a která mě inspirovala a vytvořila ze mě člověka, kterým jsem.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Ze života: Rakovina prsu může bolet nejen v pozdním stádiu
Ze života: Rakovina prsu může bolet nejen v pozdním stádiu

Ráda bych s vámi sdílela svůj příběh o tom, že rakovina bolet může. A doufám, že to alespoň jedné váhající může pomoct s rozhodováním, jestli jít...