Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Málo laviček vyřešili lidé pařezy. Pražští úředníci je nařídili odstranit

Kvůli výstavě byl omezen vstup na náplavku. Lidé se v pondělí přímo nedostali... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli výstavě byl omezen vstup na náplavku. Lidé se v pondělí přímo nedostali... | foto:  Petr Topič, MAFRA

Pařez místo lavičky. Pražská náplavka se potýká s nedostatkem laviček, přitom především v letním období je oblíbeným cílem Pražanů. A to nejen přes den, ale i pozdě večer, kdy náplavka žije různými akcemi. Pařezy, které se na náplavce objevily, musí ale pryč. Rozhodl tak úředník z firmy, která náplavku spravuje.

„Tenhle pařez -  a pár dalších - musí do týdne pryč. Chtěli jsme, aby se na břehu dalo sedět, i když všichni zavřou. Úředník z firmy, která pro město spravuje náplavku ale říká, že to tam jednoduše „nesmí být“. Nejsme schopni se dobrat infa, kdo to nařídil, a proč to tam vlastně překáží. Sedět se prý musí jen na oficiálních městských lavičkách. Moc jich tam ale není. To se nám nelíbí,“ se objevilo na faceboové stránce Bajkazyl>náplavka. 

Bar Bajkazyl na pražské náplavce je spojen s cykloservisem, půjčovnou kol, veřejným prostorem a řekou. Majitel baru Martin Kontra k problematice chybějících laviček či jiného místa k sezení na náplavce nevyjádřil, a na dotazy redakce neodpověděl. 

TAK TOHLE NECHCESTenhle parez - a par dalsich - musi do tydne pryc. Chteli jsme, aby se na brehu dalo sedet, i kdyz...

Posted by Bajkazyl>náplavka on 11. květen 2015


„Pařezy jsem viděl na fotografiích. Jedná se o spontánní reakci některých uživatelů náplavky, kteří tím poukazují s nadsázkou na to, že město poslední měsíce zanedbává svou povinnost správce náplavky a údržbě se nevěnuje, což je věc, na kterou opakovaně poukazuji, a myslím si, že je nejvyšší čas, aby město začalo tento problém, který částečně spadá do kompetence radního Haška, řešit,“ komentuje rozmístění špalků na náplavce náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ). 

Peníze, či rozvoj?

„Správa takto významného veřejného prostranství není jen otázkou majetku, ale i rozvoje, a to je právě u nás předmětem sporu. Tohle je pouze názorná ukázka toho, že je potřeba, aby byla obnovena funkce správce nábřeží. Jedné osoby, která bude dohlížet na náplavku nebyrokratickým způsobem - může zde být pařez, nebo nemůže - protože úředník evidentně nepochopil nadsázku,“ vysvětluje problematiku správy náplavky Stropnický. 

„Dohled, údržbu a instalaci veřejných záchodů, či instalaci laviček má zajišťovat akciová společnost Trade Centre Praha, ale evidentně nestíhá. Právě proto se domnívám, že je nezbytné funkci správce nábřeží obnovit už z toho důvodu, že nejde jen o to, co za kolik, tedy nejde jen o majetek, jde především o rozvoj veřejného prostoru,“ říká nakonec náměstek primátorky. 

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...