16. prosince 2015 8:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Loket, Bečov i Kynžvart. Kam v zimě na zámky či hrady?

V areálu hradu a zámku v Bečově nad Teplou na Karlovarsku začaly oslavy 30.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V areálu hradu a zámku v Bečově nad Teplou na Karlovarsku začaly oslavy 30.... | foto: ČTK

KARLOVY VARY Některé hrady a zámky v Karlovarském kraji nabízejí návštěvníkům prohlídky svých prostor i v prosinci. Turisté se tak mohou vydat například na hrad Loket, v mimořádných termínech pak také zámky Bečov nebo Kynžvart, zjistila.

„Ve dnech 28. až 31. prosince je možné navštívit zámecké interiéry. Podmínkou je písemně potvrzená předchozí rezervace. Interiéry jsou temperovány,“ uvádí na webových stránkách vedení zámku v Kynžvartu. Okruh s relikviářem sv. Maura je možné navštívit při prohlídkách 14. a 21. prosince. Každý víkend mohou zájemci vyrazit také na hrad v Chebu, jehož interiéry jsou sice přes zimu kvůli klimatickým vlivům uzavřeny, zdarma přístupné je ale nádvoří, torzo románského paláce a barokní pevnostní val.

Denně otevřeno má i v zimě hrad Loket, který o uplynulém víkendu pořádal krušnohorské vánoční trhy. Kromě toho zve 19. prosince návštěvníky na tradiční vánoční koncert skupiny Roháči.

Dnes jsme navštívili město Loket.
ČTK

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?